ČEZ bude dodávat domácnostem plyn, nabízí bonus za příchod od konkurence

3. 6. 2010 – 12:49 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČEZ bude dodávat domácnostem plyn, nabízí bonus za příchod od konkurence
Klient může přestupem ke společnosti ČEZ získat i jednorázový bonus za změnu dodavatele, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Energetická společnost ČEZ vstupuje na trh s plynem, domácnostem ho ve třetím čtvrtletí nabídne levněji až o 9,7 procenta než konkurence.  

Informovala o tom ve čtvrtek společnost ČEZ.„Až do konce příštího roku budeme garantovat minimálně o pět procent nižší cenu, než za jakou plyn dodává RWE,“ řekl Martin Roman, předseda představenstva a generální ředitel SkupinyČEZ. „Jen za první dva dny co běží kampaň na plyn, jsme získali jeden tisíc nových zákazníků,“ dodalMartin Roman. Očekávaný podíl na trhu, jaký si dala společnost za cíl, nesdělil.

Klient může přestupem ke společnosti ČEZ získat i jednorázový bonus za změnu dodavatele plynu 500 korun, který společnost nabízí do konce letošního června.

Úspora zemního plynu, kterou ČEZ domácnostem nabízí, je oproti firmě RWE Transgas 9,7 procenta. V absolutních číslech úspora činí 3629 korun. Sleva oproti aktuální nabídce plynu od společnosti E.ON je 10,8 procenta, což je úspora 4181 korun. Modelový výpočet platí pro domácnost s roční spotřebou 29 tisíc kilowatthodin plynu, která plyn používá na vaření, ohřev vody a topení. V letních měsících je spotřeba zemního plynu nejnižší.

-Mediafax

Kam dál?

- Cena zemního plynu pro domácnosti i firmy v červenci vzroste

- ČEZ chce postavit síť dobíjecích stanic pro elektromobily, ty vyrobí třeba TPCA

- ČEZ je podle zelených stát ve státě s neprůhlednou politikou

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,230 25,350
USD 23,590 23,770
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články