ČEZ chce v Německu investovat 25 miliard, zvažuje tam stavbu uhelné elektrárny

15. 5. 2011 – 19:36 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČEZ chce v Německu investovat 25 miliard, zvažuje tam stavbu uhelné elektrárny
ČEZ chce v následujících pěti letech investovat zhruba 300 miliard korun, a to právě především v Česku, | zdroj: NašePeníze.cz

Energetická společnost ČEZ zvažuje stavbu uhelné elektrárny v německém dole Mibrag, do kterého před dvěma lety investovala. Investice by si vyžádala více než 25 miliard korun, v nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to sdělil generální ředitel firmy Martin Roman.

ČEZ o investici v Mibragu uvažuje i v souvislosti s možným vypínáním jaderných zdrojů v Německu do roku 2021. „Určitě tímto směrem existují naše úvahy. Mibrag byla velmi dobrá investice, z velké části ji máme zpátky, přestože ji vlastníme jen dva roky. Je to jedno z nejlepších míst v Evropě, kde se dá postavit nová uhelná elektrárna," uvedl Roman.

Které firmy státu odvádějí na daních nejvíce? Vede ČEZ a Česká spořitelna

 

Podle něj ale záleží na tom, jak se německá vláda ohledně vypínání jaderných elektráren rozhodne. "Očekáváme, že neřekne jenom - zavíráme jaderné elektrárny, ale že musí říct, jak ten výpadek nahradí," sdělil Roman.

Mibrag má podle něj velké zásoby uhlí a má také podporu zemské vlády na to, aby se tam uhelná elektrárna postavila. Urychlení plánů na výstavbu elektrárny ale Roman nepotvrdil. "Nechci předbíhat. Záleží to přesně na tom, jak se německá vláda rozhodne," dodal šéf ČEZu.

ČEZ vydělal za první čtvrtletí 17 miliard

 

Podle něj by si investice do elektrárny vyžádala více než 25 miliard korun. Investice v Česku by to ohrozit nemělo. "Ty jsou pro nás prioritou," dodal Roman.

ČEZ chce v následujících pěti letech investovat zhruba 300 miliard korun, a to právě především v Česku.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články