ČEZ láká na plyn, RWE na elektřinu, jaké jsou jejich nabídky?

28. 6. 2010 – 0:01 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČEZ láká na plyn, RWE na elektřinu, jaké jsou jejich nabídky?
Dnes se už můžete svobodně rozhodnout, od koho budete plyn a elektřinu odebírat | zdroj: NašePeníze.cz

Energetičtí giganti ČEZ a RWE si vyměňují role a doplňují nabídky jiných druhů energií. ČEZ tak nově nabízí kromě elektřiny i plyn a RWE zařadila do nabídky zase elektřinu.

Aby získali tito energetičtí hráči co nejvíce klientů z řad domácností, motivují je slevami, nebo bonusem za přechod od konkurence.

Přechod od konkurence slibují firmy jednodůchý. Stačí navštívit kontaktní místo, nebo vyplnit internetový formulář.

Někteří zákazníci se domnívají, že plyn a elektřinu mohou odebírat pouze od společnosti, které patří plynovod a energetické sítě do jejich domácnosti. Ale tak to není. Dnes se už můžete svobodně rozhodnout, od koho budete plyn a elektřinu odebírat – stačí si vybrat a uzavřít příslušnou smlouvu.

Tuto možnost přinesla tzv. "liberalizace trhu ", která výběr dodavatele umožnila nejprve firmám a následně i domácnostem.

Bývalé energetické firmy se rozdělily na distribuční část a obchodní část. Distributor je společnost, které patří plynovod nebo elektrické vedení v určitém regionu České republiky, a vybrat si ji nemůžete – je v daném regionu vždy jediná. Distributorovi hradíte cenu za dopravu plynu do vaší domácnosti nebo firmy. Obchodník je společnost, která vám na základě smlouvy dodává plyn. Obchodníka si můžete vybrat a protože každý obchodník nabízí jiné ceny za plyn, můžete tak ušetřit.

 

<%Anketa165%>

 

ČEZ láká na plyn se slevou

 

Pokud začnete odebírat u firmy ČEZ plyn, nabídí minimální slevu 5 procent a jednorázový bonus 500 korun, které vám zašle na účet, nebo poukázkou domů. (Aktuální ceníky plynu ČEZ zde)

Pokud chcete změnit svého dodavatele plynu na ČEZ Prodej, s.r.o., stačí vám vyplnit formulář pro domácnosti a formulář pro podnikatele.

Při uzavření smlouvy na dodávky plynu s ČEZ Prodej v období 1. 6. - 31. 7. 2010, vám bude po zahájení dodávky plynu, za každé odběrné místo jednorázově vyplacen zaváděcí bonus v hodnotě 500,- Kč. Podepsaná smlouva musí být doručena na ČEZ Zákaznické služby, s.r.o., do 31. 8. 2010.

Do konce roku 2010 nebudete hradit zálohy za odebraný plyn – zúčtování za odebraný plyn v tomto období proběhne až v první faktuře v roce 2011.

Cena plynu se mění čtyřikrát do roka. Každý obchodník má povinnost ke změně ceny vydat aktuální ceník. ČEZ Prodej bude své ceny zveřejňovat vždy kvartálně a to nejméně 30 dní před koncem následujícího kvartálu. Cenovým kvartálem je myšlen kalendářní kvartál například období leden – březen. K porovnání cen s konkurencí bude docházet čtvrtletně vždy měsíc před začátkem tohoto období. V celkové konečné ceně bude pro zákazníka(u kterého doposud neproběhla změna dodavatele plynu) cena za dodávku plynu u konkurenčních obchodníků vždy o 5 % vyšší než u ČEZ Prodej.

 

RWE vám domů přivede i elektřinu

 

RWE láká na elektřinu s o 10 % nižší cenou u běžného tarifua o 5 % u ostatních tarifů, než je nabídka tradičního regionálního dodavatele elektřiny.

Také RWE za přechod od konkurence nabízí klientům jednorázový bonus. Bonus ve výši až 300 Kč je pro distribuční tarify D01d a D02d (za uzavření smlouvy 200 Kč, navíc, za svolení k inkasu z účtu pro platbu záloh i faktur, dalších 100 Kč); pro ostatní tarify je až 500 Kč (za uzavření smlouvy 400 Kč, za přímé inkaso pro platbu záloh i faktur dalších 100 Kč).

RWE garantujeklientům nezvýšení ceny do konce roku 2011 (v důsledku poklesu ceny na trhu se cena může snížit).

Postup změny dodavatele elektřiny na RWE najdete zde. Ceníky elektřiny od RWE pro jednotlivé regiony jsou zde.

Kurzy

Kurzovní lístek: 9.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,320 24,400
USD 22,590 22,710
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články