ČEZ nabízí kromě elektřiny i plyn, zatím jen firmám

15. 12. 2009 – 16:35 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČEZ nabízí kromě elektřiny i plyn, zatím jen firmám
Foto: čez | zdroj: NašePeníze.cz

Od srpna letošního roku začala Skupina ČEZ nabízet svým firemním zákazníkům kromě elektřiny i možnost dodávky zemního plynu. Během čtyř měsíců se ČEZ podařilo pro dodávky od počátku příštího roku získat více než 90 firem, kterým bude dodávat do více než 200 odběrných míst celkem 1,6TWh energie.


 Podíl ČEZ v segmentu velkoodběratelů plynu tak dosáhl 4%.

Jde především o dodávky pro průmyslové firmy, později ČEZ Prodej rozšířil nabídku i pro menší podniky. Většina dodávek bude zahájena od začátku roku 2010. Někteří zákazníci však začali odebírat plyn od ČEZ již v posledních měsících letošního roku.

„Jde především o rozšíření služeb pro naše stávající zákazníky odebírající elektřinu. Nabízíme jim komfort jednoho dodavatele energií, jak elektřiny tak plynu. Přestože šlo pouze o zkušební nabídku, abychom otestovali zájem našich zákazníků, dosažené výsledky překročily naše očekávání a přispějí vidtelnou měrou do výsledků ČEZ Prodej již v roce 2010,“ uvedl Alan Svoboda, obchodní ředitel ČEZ a dodal: “Plyn mimo jiné nakupujeme na evropských trzích a na burzách. Díky současnému poklesu cen je naše nabídka pro zákazníky skutečně atraktivní a to jak s cenou pevnou tak s cenou danou vzorečkem navázaným na cenu jiných paliv.\"

Kam dál?
- Změnit dodavatele elektřiny se vyplatí
- Elektřina po šesti letech zlevní téměř o čtyři procenta
- Zemní plyn zlevnil pro všechny domácnosti

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,200 25,320
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články