Chystá se cenzura českého internetu

18. 6. 2011 – 13:08 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Chystá se cenzura českého internetu
Internetu v Česku hrozí cenzura, začne to on-line sázením, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Poslanci České republiky se chystají v úterý odsouhlasit "přílepek" novely loterijního zákona, který by měl zakázat on-line sázení ze zahraničí a také reklamu na ně. Podle některých odborníků je omezení neproveditelné a navíc nezákonné a vedlo by k cenzuře internetu.

Novela zákona by měla zakázat pod pokutou 10 milionů korun všechny stránky, které obsahují odkazy na zahraniční on-line sázení nebo i reklamu na ně. Zákonodárcům se nelíbí, že peníze, které jsou prosázené od zahraničních firem, nepodléhají daním, a tak státu utíkají peníze. Omezení internetu je však problematické a jeho zavedení by stálo desítky miliónů korun. O zakázání on-line sázek ze zahraničí se pokoušely neúspěšně již jiné evropské země.

Novelu zákona prosazují například poslanci Jan Farský (TOP 09), Pavel Bém (ODS) nebo Pavel Svoboda (ČSSD). Regulace hazardu ze zahraničí má ale podporu celého politického spektra. Novela už prošla druhým čtením ve středu 15. června a v úterý 21. června by mohla být definitivně schválena.

Podrobnosti najdete v článku "Internetu v Česku hrozí cenzura, začne to on-line sázením" na Techzon.cz

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,340
USD 23,310 23,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články