Chystá se cenzura českého internetu

- Věda a technika autor: Redakce NašePeníze.cz

Poslanci České republiky se chystají v úterý odsouhlasit "přílepek" novely loterijního zákona, který by měl zakázat on-line sázení ze zahraničí a také reklamu na ně. Podle některých odborníků je omezení neproveditelné a navíc nezákonné a vedlo by k cenzuře internetu.

Internetu v Česku hrozí cenzura, začne to on-line sázením, Foto:SXC

Internetu v Česku hrozí cenzura, začne to on-line sázením, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

Novela zákona by měla zakázat pod pokutou 10 milionů korun všechny stránky, které obsahují odkazy na zahraniční on-line sázení nebo i reklamu na ně. Zákonodárcům se nelíbí, že peníze, které jsou prosázené od zahraničních firem, nepodléhají daním, a tak státu utíkají peníze. Omezení internetu je však problematické a jeho zavedení by stálo desítky miliónů korun. O zakázání on-line sázek ze zahraničí se pokoušely neúspěšně již jiné evropské země.

Novelu zákona prosazují například poslanci Jan Farský (TOP 09), Pavel Bém (ODS) nebo Pavel Svoboda (ČSSD). Regulace hazardu ze zahraničí má ale podporu celého politického spektra. Novela už prošla druhým čtením ve středu 15. června a v úterý 21. června by mohla být definitivně schválena.

Podrobnosti najdete v článku "Internetu v Česku hrozí cenzura, začne to on-line sázením" na Techzon.cz

Tagy: cenzura internet sázky online Česky sázení