Čím se živí bývalí poslanci?

- Politika autor: Redakce NašePeníze.cz

Na první pohled vypadá život bývalých poslanců idylicky, na ten druhý se ale zdá, že obyčejná práce mnohým z nich nevoní, a tak vymýšlejí projekty, které je na politické výsluní zase katapultují.

Opustili sněmovnu: Čím se živí EXPOSLANCI? Foto:vlada.cz, Text:MED

Opustili sněmovnu: Čím se živí EXPOSLANCI? Foto:vlada.cz, Text:MED , zdroj: NašePeníze.cz

"Zakládáme novou stranu, která by měla ambice jít do celostátní politiky," tvrdí michal Babák.

Stranu Republika chtějí neúspěšní hubitelé politických dinosaurů Michal Babák a Otto Chaloupka představit během pár týdnů. Název hnutí pro komunální volby už ale vymyslel i vyloučený člen ODS Tomáš Úlehla, který ve Zlíně pošilhává po návratu do primátorského křesla.Zatím Úlehlu živí odborné posudky a občasné muzicírování.

Exministr školství Josef Dobeš pomáhá klientům s psychickými problémy, bývalý šéf pražské ODS Boris Štastný s hubnutím, rebelující exposlanec Tomáš Úlehla skládá vánoční koledy a osmidenní ministryně obrany Karolína Peake má konečně čas vařit teplé večeře.

Další vyloučený člen ODS Jan Florián se sice v komunální politice udržel, plat má ale jen symbolický, a tak když nerozjíždí podnikání s golfem, přemýšlí o nové politické straně i on. "V tuto chvíli mám v hlavě nějaké určité náznaky," tvrdí Florián.

Sněmovna chybí i exposlanci Borisi Šťastnému, zatím se ale své vášni, boji proti kouření, věnuje aspoň jako lékař. Oddechový čas si dává i Jana Bobošíková, která se vrátila k rodinnému byznysu s kosmetikou. Nejbezradněji tak zatím vypadají exposlanci Lenka Andrýsková a Jaroslav Škárka.

"No já teď zatím ještě nepracuju, i když jinak pořád na něčem pracuju," říká Andrýsková. A co dělá Škárka? "No, rozhlížím se," tvrdí exposlanec.

Můžete ale hádat v čem mají oba jasno. Do politiky by se rádi vrátili, prozatím aspoň té komunální.

Tagy: poslanci práce Co ex dělají