Čína chce ulehčit českým firmám podnikání

21. 5. 2009 – 8:55 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Čína chce ulehčit českým firmám podnikání
J.Fischer, Foto: vlada.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Předsedové Čínské a České vlády jednali o spolupráci v oblasti rozvinutých technologií, v oblasti vědy, školství a výzkumu a také se dotkli kulturní výměny. Premiéři se také shodli, že mezi zeměmi neexistují vážné politické problémy nebo otázky, které by bránily rozvoji vzájemných vztahů.


\"Česká republika je pro Čínu zajímavým teritoriem, čínský premiér vyjádřil velkou ochotu při spolupráci nejen pokud jde o rozvoj zahraničně-obchodní výměny, ale rovněž v oblasti investic. Čínská strana mě ujistila, že podnikne vše pro zjednodušení podmínek pro vstup českých podnikatelských subjektů na čínské trhy,\" řekl k setkání premiér Jan Fischer.

- Zkrachuje americká ekonomika? Čína se bojí!
- Čína asi poprvé v historii předstihla USA v počtu prodaných vozidel
- Cestovní kanceláře očekávají větší zájem o zájezdy do Číny

Premiéři mluvili i o lidských právech

\"Sdělil jsem čínskému premiérovi, že Česká republika i Evropská unie jako celek považuje otázku lidských práv za součást rozhovorů s Čínskou lidovou republikou. Můžeme mít na to odlišné názory, ale je o nich potřeba otevřeně jednat a taková jednání mají být na principu vzájemné rovnosti a vzájemného respektu,\" dodal premiér

Předseda vlády Fischer také na jednání zdůraznil, že v současné době ekonomické recese jsou jakékoliv formy protekcionismu velmi nebezpečné. Podle Fischera proti tomuto názoru čínská strana neměla námitky.


Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,300 25,380
USD 23,280 23,400
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články