ČIO: Mladistvým se stále nalévá alkohol

3. 6. 2009 – 20:12 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČIO: Mladistvým se stále nalévá alkohol
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Dne 28. května 2009 proběhla kontrola zaměřená na podávání a prodej alkoholických nápojů v prodejnách potravin a smíšených prodejnách a dále v restauračních zařízeních, barech, diskotékách. Kontrolní akci provedly všechny inspektoráty České obchodní inspekce ve spolupráci s Policií ČR, Městskou policii nebo za účasti osob mladších 18 let. Policisty bylo podání alkoholu mladistvím ověřeno alkohol testerem, po předložení OP byli mladiství vyzváni k provedení dechové zkoušky.


Celkem bylo provedeno 54 kontrol, z toho 30 s kontrolním zjištěním, což je porušení právní úpravy v 55,5% případů. Podávání alkoholických nápojů osobám mladistvým bylo zjištěno v 21 případech, současně ve 4 případech bylo zjištěno, že v provozovně neumístili zjevně viditelný text o zákazu prodeje alkoholických nápojů osobám mladším 18 let. „I nadále budeme této problematice věnovat intenzivní pozornost,“ uvedla RNDr. Jana Příhodová, ústřední ředitelka České obchodní inspekce.

V rámci kontrolního dne bylo zjištěno i porušení jiných právních předpisů. Jednalo se o nedodržení deklarované míry podávaných nápojů, podání nápojů s ledem bez vyžádání spotřebitele,  nesprávné účtování v neprospěch spotřebitele a vydání dokladu bez předepsaných náležitostí. Dále bylo zjištěno, že jeden prodávající používal váhy s neplatným úředním ověřením.


Kurzy

Kurzovní lístek: 18.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,730 24,830
USD 23,390 23,570
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články