Čistý zisk Sazky v prvních třech čtvrtletích 2010 překročil miliardu korun

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Sázková společnost Sazka dosáhla za prvních devět měsíců letošního roku čistého zisku 1,036 miliardy korun, výsledek hospodaření se tak pohybuje na stejné úrovni, jako za stejné období loňského roku. Společnost o tom informovala v úterý.

Společnost Sazka je největší loterijní společností v České republice, Foto: Sazka

Společnost Sazka je největší loterijní společností v České republice, Foto: Sazka , zdroj: NašePeníze.cz

Zisk ze sázkové a loterijní činnosti překročil v prvních třech čtvrtletích 950 milionů korun, zisk z neloterijních činností, podléhajících dani z příjmu, dosáhl téměř 86 milionů korun.

Tržby ze sázek a loterií meziročně poklesly o 12,3 procenta, což bylo způsobeno především vývojem jackpotů v číselné loterii Sportka. Naopak, v prvních třech čtvrtletích roku 2010 výrazně vzrostly tržby číselné loterie Euromilióny. Pokles výnosů kompenzovaly také nižší náklady, které se meziročně snížily o 13,9 procenta.

Společnost Sazka je největší loterijní společností v České republice. Jejími akcionáři jsou občanská sdružení působící ve sportu a tělovýchově. Provozuje číselné a okamžité loterie, sportovní a kurzové sázky, rychloobrátkové hry, herní systém StarPort a řadu neloterijních služeb.

-Filip Sušanka,Mediafax

Tagy: hospodaření firmy sázka Čistý zisk Sazky