Citibank opustí v České republice trh osobního bankovnictví

- Banky autor: Redakce NašePeníze.cz

Citigroup dnes oznámila kroky, které směřují k urychlení transformace segmentu osobního bankovnictví. V rámci těchto kroků zamýšlí opustit oblast osobního bankovnictví na 11 světových trzích včetně České republiky.

Citigroup dnes oznámila kroky, které směřují k urychlení transformace segmentu osobního bankovnictví. V rámci těchto kroků zamýšlí opustit oblast osobního bankovnictví na 11 světových trzích včetně České republiky. Foto:CITI

Citigroup dnes oznámila kroky, které směřují k urychlení transformace segmentu osobního bankovnictví. V rámci těchto kroků zamýšlí opustit oblast osobního bankovnictví na 11 světových trzích včetně České republiky. Foto:CITI , zdroj: NašePeníze.cz

Nově tedy bude GCB obsluhovat téměř 57 milionů klientů ve 24 zemích, které zahrnují přes 95 % stávajícího obratu GCB, a to za dalšího zjednodušování provozu a zlepšování výkonu.

Výše uvedenými kroky jsou dotčeny segmenty osobního bankovnictví v Kostarice, České republice, Egyptě, Salvadoru, Guamu, Guatemale, Maďarsku, Japonsku, Nikaraguy, Panamě a Peru, a rovněž poskytování spotřebitelských půjček v Koreji.

V současné době probíhají přípravy na prodej těchto segmentů ve většině zmíněných zemí a očekává se, že po obdržení příslušných regulatorních souhlasů a při příznivých tržních podmínkách budou tyto procesy z velké části dokončeny do konce roku 2015.

Segment korporátního bankovnictví, tzv. Institutional Clients Group (ICG), bude i nadále pokračovat v poskytování služeb klientům na výše zmíněných trzích beze změny.Služby pro firmy tedy mají zůstat beze změn.

Uvedené strategické kroky jsou v souladu s globální strategií Citi pro alokaci zdrojů do oblastí s vyšší návratností. Česká republika zůstává pro Citi důležitým trhem a Citi zde bude pokračovat v poskytování bankovních produktů a služeb pro institucionální a firemní klienty. Poskytované služby osobního bankovnictví, včetně provozu poboček a dalších obchodních míst, zůstávají nyní nezměněny.

Tagy: banky služby Bankovnictví Citibank osobní firemní