Citibank v Česku zruší polovinu poboček, chce šetřit

2. 12. 2009 – 9:18 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Citibank v Česku zruší polovinu poboček, chce šetřit
Foto: Citibank | zdroj: NašePeníze.cz

V době, kdy se banky snaží dostat blíže ke svým zákazníkům se Citibank rozhodla naopak pobočkovou síť zmenšit zhruba na polovinu. Česká Citibank, která od loňska působí jako pobočka Citibank Europe se sídlem v Irsku, brzdí aktivity pro běžné klienty a utlumí činnost téměř poloviny ze svých devíti poboček. Informují o tom dnešní Hospodářské noviny (HN).


Je to první česká banka, která k takovému kroku přistupuje. Pobočkovou síť přitom ještě nedávno rozšiřovala.

Čtěte také:

- Bankovní účty pro studenty nemusí být levnější než klasické
- Jak změnit banku? Od teď je to mnohem jednodušší!
Banky mají od listopadu jen dva dny na převody peněz, místo tří dní


Změny novinám potvrdil mluvčí Citibank Branislav Cehlárik s tím, že částečná restrukturalizace sítě má zefektivnit podnikání firmy a zajistit služby způsobem, který prý klienti očekávají. \"Je to v souladu s celosvětovou strategií Citi, která má posílit význam našich metropolitních poboček po celém světě,\" dodal.

Už toto pondělí zavřela Citibank svou pobočku v centru Prahy, v ulici 28. října. Od Nového roku zruší pobočky v Plzni, Pardubicích a Liberci. Ty se změní na obchodní zastoupení banky bez možnosti hotovostních transakcí a jen s poradenstvím pro předem objednané klienty. Komplexní služby tak bude Citibank od Nového roku zajišťovat jen na třech pobočkách v Praze a po jedné v Brně a Ostravě.

Banka minulý měsíc spojila pozici mluvčího pro Česko a Slovensko a podle HN se připravuje propouštění desítek zaměstnanců. Cehlárik ale uvedl, že na počet zaměstnanců nebude mít restrukturalizace poboček zásadní vliv, většina dotčených zaměstnanců přejde v rámci banky. \"Když bude muset někdo odejít, budou to jednotlivci,\" doplnil. Podle něj má banka nyní 860 aktivních zaměstnanců.

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,320 25,440
USD 23,320 23,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články