CK Fischer loni vydělala 43 milionů korun, letos koupila CK Nev-Dama

4. 5. 2011 – 14:11 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

CK Fischer loni vydělala 43 milionů korun, letos koupila CK Nev-Dama
Spojením vznikla cestovní skupina s ročními tržbami téměř tři miliardy korun a s více než 250 tisíci klienty, Foto: CK Fischer | zdroj: NašePeníze.cz

Cestovní kancelář Fischer, dosáhla v roce 2010 zisku před zdaněním 43 milionů korun. CK Fischer, koupila konkurenční CK Nev-Dama, čímž podle zástupců společností vznikla největší cestovní skupina v ČR.

Tržby cestovní kanceláře Fischer loni přesáhly 2,1 miliardy korun. Služeb CK Fischer v loňském roce využilo celkem 131 432 klientů.

Spojením vznikla cestovní skupina s ročními tržbami téměř tři miliardy korun a s více než 250 tisíci klienty. Do tří let plánuje vedení cestovní kanceláře zvýšit tržby na 3,6 miliardy korun a mít 280 tisíc klientů. Koupí stoprocentního podílu CK Nev-Dama tato značka nezanikne, na českém trhu budou působit obě cestovní kanceláře pod svým jménem. Nedojde ani ke změnám managementu v žádné z obou společností.

"Dnešní akvizice je mimořádně významným krokem k posílení pozice CK Fischer jako jedničky a lídra trhu. Díky spojení s CK Nev-Dama bude moci nová cestovní skupina nabídnout klientům vůbec nejširší a nejlepší nabídku produktů a služeb v zemi. Je to akvizice v rámci naší dlouhodobé strategie, na které jsme začali pracovat už před dvěma lety. Jsem rád, že byla dnes úspěšně dokončena," prohlásil předseda představenstva CK Fischer a investiční ředitel skupiny KKCG (vlastník cestovní kanceláře - pozn. red.) Miloslav Vyhnal.

"Loňský rok byl pro cestovní ruch vůbec nejtěžším rokem v novodobé historii. Do výsledků cestovních kanceláří se promítla celá řada negativních vlivů. Plně se projevila ekonomická krize. Museli jsme čelit problémům kvůli islandské sopce a obavám lidí o pravidelnost letecké dopravy. Dále kvůli řecké krizi poklesl zájem o dovolené na řeckých ostrovech. Proto považuji za velmi úspěšnou každou cestovní kancelář, která loni skončila v zisku. V době krize totiž není umění udržet si počet klientů, ale vykazovat zisky. S naším ziskem přes 40 milionů korun patříme mezi vůbec nejziskovější cestovní kanceláře u nás," prohlásil výkonný ředitel CK Fischer Jiří Jelínek.

Kurzy

Kurzovní lístek: 13.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,370
USD 23,700 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články