ČNB: Pojištění proti pokutám si nesjednávejte, firma na to nemá licenci

- Pojištění autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká národní banka (ČNB) varovala v pondělí před dvěma občanskými sdruženími - Nechcipokutu.cz a Resenipokut.cz, obě podle banky pojišťují, a přitom od ní nemají povolení. Nejsou proto oprávněné pojištění na českém území poskytovat.

Na webu sdružení Resenipokut.cz je nabídka na roční zastupování buď konkrétního řidiče v jakémkoliv automobilu (2800 korun), nebo kohokoliv v jednom konkrétním automobilu (za 3300 korun ročně). Foto:MVČR

Na webu sdružení Resenipokut.cz je nabídka na roční zastupování buď konkrétního řidiče v jakémkoliv automobilu (2800 korun), nebo kohokoliv v jednom konkrétním automobilu (za 3300 korun ročně). Foto:MVČR , zdroj: NašePeníze.cz

Na webových stránkách Nechcipokutu.cz sdružení nabízí ochranu před "nepřiměřenými" sankcemi za dopravní přestupky. "Garantujeme řidičům, že za pokuty nezaplatí ani korunu, nedostanou bod a ani nepřijdou o řidičský průkaz," píše sdružení, které chce za své služby 1500 korun nebo 2600 korun za rok.

A co přesně sdružení chce s pokutami udělat? Poté, co "hříšníka" zastaví policie, má oznámit, že chce přestupek projednat ve správním řízení, a sdružení "se postará" o zbytek. Bude řidiče zastupovat v řízení a slibuje, že přestupek obhájí. Pokud ne, zaplatí pokutu a za každý přidělený bod poskytne 1,5 tisícovou kompenzaci.

Na webu sdružení Resenipokut.cz je nabídka na roční zastupování buď konkrétního řidiče v jakémkoliv automobilu (2800 korun), nebo kohokoliv v jednom konkrétním automobilu (za 3300 korun ročně).

Ani jedna z firem nemá ale podle ČNB právo na pojišťování, dokud jim banka neudělí povolení.

Jan Drahorád | MED

Tagy: pokuta pokuty pojistka Pojištění proti pokutám