ČNB zahájila správní řízení se společností ČEZ

- Firmy autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká národní banka (ČNB) zahájila správní řízení s energetickou společností ČEZ kvůli předčasnému zveřejnění hospodářských výsledků za druhé čtvrtletí letošního roku. Agentuře Mediafax to ve středu potvrdila mluvčí ČEZu Eva Nováková.

Energetická firma měla potíže s předčasným zveřejněním už letos v únoru, kdy zveřejnila své hospodářské výsledky o tři dny dříve, než měla, Foto:ČEZ

Energetická firma měla potíže s předčasným zveřejněním už letos v únoru, kdy zveřejnila své hospodářské výsledky o tři dny dříve, než měla, Foto:ČEZ,zdroj: NašePeníze.cz

„Mohu potvrdit, že jsme dnes od ČNB dostali oznámení o zahájení správního řízení,“ řekla Nováková.

Podle jejích slov agentura Reuters na 210. pokus stáhla z anglické verze jeden ze souborů z postupně dokončovaných souborů informací. Poté co Reuters výsledky zveřejnila, tak ČEZ urychleně dokončil přípravu zprávy.

„Vzhledem k tomu, že v současné době probíhá správní řízení, tak nechceme situaci blíže komentovat,“ dodala mluvčí.

TIP: ČEZu unikly informace o hospodaření

Energetická firma měla potíže s předčasným zveřejněním už letos v únoru, kdy zveřejnila své hospodářské výsledky o tři dny dříve, než měla. Tehdy chyboval mluvčí energetického gigantu Ladislav Kříž, který k e-mailové pozvánce omylem připojil dokument obsahující údaje o výši provozního a čistého zisku stejně jako o tržbách společnosti. Přestupek vyšetřovala i pražská burza.

Čistý zisk společnosti ČEZ v druhém čtvrtletí letošního roku dosáhl 6,74 miliardy korun. V meziročním srovnání tak zisk klesl o 39,8 procenta. Tržby společnosti vzrostly o 4,4 procenta na 46,75 miliardy korun.

-Simone Radacicova | MED

Tagy: ČEZ ČNB hospodářské výsledky správní řízení