Company Management: Půjčka, kterou nemusíte splácet!

19. 6. 2009 – 10:00 | Úvěry | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Company Management: Půjčka, kterou nemusíte splácet!
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Je tomu pár měsíců, co přistálo letadlo Edbusy a jeho čelní protagonisté stanuli ve vyšetřovací vazbě. A již se objevila nová společnost podnikající na podobných principech. Opravdu si chcete půjčit a nesplácet?


Půjčit si a nemuset splácet...

První a základní poučkou jakéhokoli finančního rozhodování je, že pokud je nějaká nabídka příliš výhodná, není něco v pořádku. Jakmile někdo nabízí půjčku, kterou nebudete muset splácet, je třeba zbystřit.

- Edbusy - velkolepý podvod v likvidaci
-
půjčky a úvěry: Neplatíte dluhy? Připravte se na popularitu!
-
Úvěry a půjčky: Nemáte na splátky? Jednejte s bankou!

Před nedávnem upadla do likvidace společnost Edbusy, jejíž představitelé jsou vyšetřováni policií pro podezření z podvodu. Neuplynul ani čtvrtrok a na českém trhu se objevila nová společnost nabízející také půjčku, kterou klient „nemusí splácet“. Touha lidí po bezpracném zbohatnutí nezná mezí a jistě pobočce britské společnosti Company Management Ltd. přivede spoustu ... obětí.

Company Management a její „systém“

Rysy „novinky“ v podání Company Management jsou až přespříliš podobné systému Edbusy. Princip spočívá v zaplacení „úhrady za registraci půjčky a za nákup drobných neobchodovatelných akcií“ a následné vyčkání na přidělení půjčky. Zatímco u Edbusy měl klient čekat 3 až 9 měsíců, u Company Management si počká déle - 6 měsíců až 4 roky. Letadlo se zjevně připravuje na delší let.

Prostředky na půjčky jsou získávány stejně jako v případě Edbusy od soukromých finančních investorů.

Tabulka: Výše půjčky a poplatku

Výše půjčky

Úhrada za registraci půjčky a nákup akcíí

1 000 €

48 €

2 000 €

72 €

3 000 €

96 €

4 000 €

120 €

20 000 €

600 €

Poznámka: Půjčka 20 tis. € se skládá z 5 půjček po 4 tis. €

Zdroj: Internetové stránky společnosti Company Management

Za každou půjčku má být stržen poplatek ve výši 24 € a půjčky lze spolu kombinovat. Za zbytek peněz mají být zakoupeny neobchodovatelné akcie společnosti Astra Invest Ltd., z jejichž výnosu má být úvěr i 5% roční úrok splácen.

„Společnost za tyto akcie ručí do výše svého základního jmění, které je v tuto chvíli ve výši 10 000 000 Liber,“ uvádí stránky Capital Management o Astra Invest. Trochu zamrzí, že podle informací obchodního rejstříku je základní kapitál společnosti jen 280 000 GBP... čím se společnost zabývá a z jaké činnosti by tak měl být generován zisk, společnost neuvádí.

Přestože společnost plánuje vyplácení prostředků až za 4 roky (a tím se připravuje na delší „let“), varuje, že půjčky jsou určeny maximálně pro 60 tisíc klientů (a tím nabádá k rychlosti a zanedbání rizika). Zvláštní je, že je limitován počet klientů, nikoli objem prostředků. Při naplnění maximálního počtu klientů tak společnost slibuje vyplatit úvěry v rozmezí od 60 mil. € do 1,2 mld. €.

Poskytnutí půjčky také není bez dalších nástrah. Společnost uzavře investiční životní pojištění na částku ve výši půjčené částky, která je vyplacena snížená o tři roky placení pojistného. Pojištění je, jak jinak, vinkulováno ve prospěch investora. Provize, která je vyplacena za zprostředkování produktu, má sloužit opět k nákupu akcií Astra Invest.

„Při vyplacení půjčky bude klientovi povinně zprostředkováno uzavření investičního životního pojištění (IŽP) prostřednictvím společnosti CM Ltd., Czech branch, organizační složka,“ píše se na stránkách společnosti. Společnost ovšem nemá oprávnění ČNB zprostředkovávat pojistné produkty na území České republiky.

\"Na aktivity společnosti Company Management Ltd. jsme již byli upozorněni a v současnosti je prověřujeme,\" zní současné stanovisko ČNB k této společnosti.

Perličky z dotazníku k žádosti o úvěr

Společnost Company Management má na svých stránkách dotazník pro zájemce o půjčku. Po vyplnění osobních údajů se vyplňují informace o půjčce a finanční situaci žadatele. Za pozornost stojí kolonky „Vaše čisté doložitelné příjmy“, „Vaše nedoložitelné příjmy“ a „Ostatní příjmy (celkem)“.

Obr. 1: Informace o půjčce

\"\"

Odhlédnu-li od skutečnosti, že jsou požadovány i „nedoložitelné příjmy“, tedy pravděpodobně příjmy pocházející z šedé ekonomiky, nedovedu si představit, jaké mohou být „ostatní příjmy“ - tedy příjmy jiné než doložitelné a nedoložitelné dohromady...

Zvláštností je též následný souhlas žadatele, který potvrzuje stisknutím tlačítka „Souhlasím a chci odeslat dotazník“.


Více na Investujeme.cz


Kurzy

Kurzovní lístek: 6.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,290 24,410
USD 22,450 22,630
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články