ČR hrozí pokuta, pokud nesladí důchodové pojištění s ostatními státy EU

- Evropská unie autor: Redakce NašePeníze.cz

Česká republika čelí pokutě, kterou jí hrozí udělit Evropská komise, pokud nesladí systém důchodového pojištění s ostatními členskými státy. Sankce Česko nemine, pokud neprokáže, že vyhovělo rozhodnutí soudního dvora o penzijních fondech z letošního ledna, uvádí se ve čtvrtek na webu europa.eu.

Česká republika nesplnila své povinnosti podle směrnice o penzijních fondech z května 2003, Foto: SXC

Česká republika nesplnila své povinnosti podle směrnice o penzijních fondech z května 2003, Foto: SXC , zdroj: NašePeníze.cz

"Rozsudek soudního dvora potvrdil, že Česká republika nesplnila své povinnosti podle směrnice o penzijních fondech z května 2003, protože ji plně neprovedla do vnitrostátního práva před stanovenou lhůtou. V důsledku toho se společné předpisy o penzijních fondech nedodržují ve stejné míře v celé EU. Účastníci a příjemci zaměstnaneckého penzijního pojištění v České republice tak nemusí vždy požívat stejné ochrany, právní jistoty a záruk jako jinde v unii," informuje komise na internetu.

 

TIP: Jak si zajistit co nejvyšší státní důchod?

___________________________________________________________

Spočítejte si:

- Starobní důchod od státu,

- Kolik si naspoříte na stáří: Penzijní připojištění

 

___________________________________________________________

 

Česká vláda tak bude muset v Bruselu dokázat, že ji rozsudek Soudního dvora Evropské unie nenechal chladným a že učinila vše pro to, aby směrnici do svého právního řádu přenesla. Stačit jí na to musí dva měsíce. Přesně tolik činí lhůta, kterou Evropská komise Česku poskytla k zaslání odpovědi.

V opačném případě se může komise na evropský soudní dvůr obrátit podruhé a požádat ho, aby České republice uložil zaplatit paušální částku či pokutu.

-Veronika Žižlavská,Mediafax

Kam dál?

- Jak má vypadat úspěšný důchodový systém?

- Důchodový systém v Česku - je časovanou bombou?

- Česko se za dvacet let nedokázalo shodnout na důchodové reformě

- Nejlepší důchod: Nizozemskou penzi utrácet v Rakousku

Tagy: pokuta Evropská unie důchodové pojištění