ČSOB radí: jak platit bezpečně kartou

18. 4. 2011 – 20:34 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČSOB radí: jak platit bezpečně kartou
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

V poslední době se v médiích objevily články k bezpečnosti používání platebních karet.

Ty představují užitečného a bezpečného pomocníka, pro nějž platí několik jednoduchých zásad a pravidel.

„Klient by v žádném případě neměl nechávat svou platební kartu bez dozoru a při platbách v obchodech či restauracích kontrolovat, aby si obsluha nezapsala jakékoli údaje z platební karty,“ radí Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB. „Vhodné také je mít nastavené posílání SMS zpráv o pohybech účtu,“ doplňuje Peter Demjanovič.

Klient by si měl také pravidelně kontrolovat výpisy ze svého účtu, a pokud zjistí jakoukoli spornou transakci, měl by obratem kontaktovat banku a tuto skutečnost nahlásit. Pokud klient přijde o peníze, aniž by na tom měl zavinění (např. někdo zneužil jeho data, když platil online za hotel či za účet v restauraci), ČSOB mu vrátí celou reklamovanou částku (nepožaduje spoluúčast).

U neautorizovaných platebních transakcí (tzn. ty, k nimž klient nedal souhlas), provedených prostřednictvím zneužitých platebních prostředků, nese klient ztrátu do celkové částky odpovídající nejvýše 150 EUR za všechny transakce provedené jedním platebním prostředkem v daném případu.

Klient také může využít pojištění k platebním kartám, které pokrývá rizika důsledků ztráty nebo krádeže karty. „Co se týče obecně zneužití karet, jejich množství se v České republice pohybuje na výrazně nižší úrovni, než je tomu v západních zemích,“ podotýká Peter Demjanovič.

Kurzy

Kurzovní lístek: 12.8.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,330 24,410
USD 23,680 23,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články