ČSOB v srpnu přináší širokou nabídku nových zajištěných fondů

11. 8. 2010 – 14:00 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

ČSOB v srpnu přináší širokou nabídku nových zajištěných fondů
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Každoměsíční nová škála zajištěných fondů ČSOB otevírá klientům spoustu možností, jak mohou pracovat se svými penězi.

V srpnové nabídce je pět nových zajištěných fondů, které klientům zajišťují návrat jejich investice a také fondy, které jim přináší možnost podílet se na vývoji akciových trhů v Evropě i Americe. I pro tento měsíc ČSOB připravila tolik oblíbený Maximal Invest, který kombinuje možnosti investic s jednorázovým životním pojištěním.

„S každým měsícem obměňuje ČSOB svoji nabídku zajištěných fondů. Tentokrát jsou fondy dosti rozdílné, což nám umožňuje navrhnout všem našim klientům optimální rozložení jejich finančních prostředků do těchto fondů s ohledem na jejich možnosti. V srpnu jsme pro klienty připravili pět nových fondů, mezi kterými nechybí tolik oblíbený Maximal Invest,“ řekl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti.

ČSOB Click s pamětí 3:
Konzervativnější varianta již velmi oblíbeného zajištěného fondu. Investiční období je 5 let a 7 měsíců. Výnos zakliknutý v prvním období je 3 %. Díky své „výnosové paměti“ si může investor, i během trvání fondu, navyšovat minimální zhodnocení fondu. Výnos je dán součtem zakliknutých výnosů v jednotlivých letech a může dosáhnout až 27 % za dobu trvání fondu. Fond je ideální pro klienty, kteří potřebují mít alespoň minimální zajištěný výnos, a pro klienty kteří mají již s „clickovou“ strukturou dobré zkušenosti.

ČSOB Digitální rezervní 4:
Fond může přinést zajímavý výnos, i když akcie neporostou. Kombinace velmi krátké doby splatnosti, 3 roky a 1 měsíc, a možného výnosu až 13,63 % p.a. z tohoto fondu dělá ideální produkt pro klienty s kratším investičním horizontem. Pro dosažení velkého výnosu stačí, aby byla nízká volatilita a index DJ Eurostoxx 50 rostl nebo stagnoval. V případě nárůstu meziměsíční volatility fond odečte za daný měsíc poklesu pouze 4 %. Fond pracuje jinak než růstové nebo „clickové“ struktury a proto je vhodným doplňkem portfolia.


ČSOB US Growth Plus USD 2:
Podkladový koš tohoto fondu se skládá z akcií 30 pečlivě vybraných světových společností působících v USA. Maximální délka fondu je 5,5 roku, klient se může rozhodnout, kdy je výnos dostačující a produkt může předčasně odprodat. Investor má možnost podílet se na oživujícím se americkém trhu, který je upřednostňován před trhem evropským. Výnos tohoto fondu je neomezený a vyvíjí se podle vývoje akcií. Fond je zajímavý především pro klienty vlastnící depozitní produkt v USD.

ČSOB Jumper plus 2:
Akciový fond s možností 100% ochrany investice. Velmi zajímavé výnosy i při mírném růstu či stagnaci akcií. Fond má maximální délku 5 plus 1 měsíc let s možností předčasného ukončení. Klient má díky účasti v tomto fondu možnost podílet se na vývoji 50 největších evropských akcií. Díky této strategii vydělá investor i v případě mírného růstu na trzích popřípadě i při jeho stagnaci. Pokud je k danému datu hodnota výše než při počátku fondu, je fond předčasně ukončen a vyplacen zajímavý výnos. Fond je vhodný pro dynamičtější investory s růstovým investičním profilem.

Maximal Invest - Fixovaného růstu 8:
Doba splatnosti tohoto fondu je 5 let a 2 měsíce a nabízí zajímavý maximální výnos na úrovni až 35 %. Klient má možnost podílet se na růstu koše světových akcií. Zajímavých výnosů je možné dosáhnout, i když akcie stoupají jen mírně. Vzhledem k nízkým cenám je pravděpodobné, že většina akcií poroste a výnos by se mohl blížit maximu, které je velmi zajímavé.

 


Hodnota podílu ve fondu může během investičního období kolísat. Vyplacení vložené investice a dosaženého výnosu je zajištěno ke dni splatnosti fondu za podmínek uvedených v jeho prospektu. Vzhledem k složitosti struktur nabízených produktů je žádoucí využít poradenské služby osobních bankéřů a investičních poradců ČSOB.

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,160 25,280
USD 23,140 23,320
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články