CzechInvest nabídne práci maminkám na mateřské dovolené i důchodcům

5. 6. 2009 – 8:01 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

CzechInvest nabídne práci maminkám na mateřské dovolené i důchodcům
Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Matky a otcové na rodičovské dovolené, lidé pečující o závislé nebo osoby se sníženou pracovní schopností – ti všichni se ocitli v hledáčku personalistů agentury CzechInvest. Ta se totiž jako vůbec první státní organizace zapojila do projektu Alternativa, který se zaměřuje na flexibilní pracovní úvazky určené zejména nezvyklým skupinám zaměstnanců.


„Chceme oslovit zkušené odborníky, kteří právě v danou chvíli z nejrůznějších důvodů nechtějí nebo nemohou pracovat na plný úvazek, protože si kvalitních zaměstnanců maximálně ceníme. Ať už to jsou matky na mateřské dovolené nebo třeba starší lidé, kteří se starají o své rodiče. Mají ohromné zkušenosti a v CzechInvestu pro ně umíme připravit podmínky, které jim dovolí skloubit práci i soukromý život,“ vysvětluje Alexandra Rudyšarová, pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest.

- Práce: Zaměstnancům skončily zlaté časy
-
Práce: Krize nekrize, odborníci chybí stále v mnoha oborech
Bez práce je stále více lidí, nezaměstnanost je nejvyšší od ledna 2007
- Mateřská dovolená: Evropský parlament chce sjednotit nárok na volno
-
Mateřská dovolená - na co máte nárok?
-
Češi jsou při změně práce opatrnější, zajímá je finanční stabilita

„Projekt Alternativa je určen organizacím, které si už uvědomily, že pro není nutné, aby jejich zaměstnanci vždy stereotypně pracovali na jednom konkrétním místě v jeden konkrétní čas,“ vysvětluje Alena Králíková, manažerka projektu Alternativa. „Pomocí Alternativy a jejich internetových stránek www.prace-jinak.cz se pak firmám daří najít vysoce motivované a zkušené zaměstnance. Třeba matky na mateřské dovolené. Řada firem je přehlíží, ony přitom perfektně znají svůj obor a chtějí pracovat, už proto, aby neztratily kontakt.“

„Kromě dalších výhod počítáme i s tím, že díky Alternativě ušetříme až desítky tisíc korun ročně,“ dodává Martin Matuna, ředitel personálního odboru agentury CzechInvest. „Nebude nutné investovat tolik vlastního času do vyškolení nových zaměstnanců a navíc nabídka pracovních pozic je na specializovaném portálu práce-jinak.cz bezplatná. Flexibilní pracovní úvazky jsou elegantní řešení, jak najít spolehlivé zaměstnance a do budoucna naplno využít jejich kvalit.“

Projekt Alternativa odstartoval v režii České společnosti pro rozvoj lidských zdrojů polovině července 2008. Jeho cílem je podporovat využívání flexibilních pracovních úvazků jako jsou zkrácená pracovní doba, pružná pracovní doba, stlačený pracovní týden, práce z domova nebo sdílení úvazků. Projekt využívají zejména rodiče na mateřské a rodičovské dovolené, osoby se sníženou pracovní schopností, muži a ženy starší padesáti let, lidé pečující o závislé osoby nebo studující.

Kurzy

Kurzovní lístek: 19.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,200 25,320
USD 23,150 23,330
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články