Další významný podnikatel míří do politiky - Andrej Babiš

5. 11. 2011 – 8:12 | Politika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Další významný podnikatel míří do politiky - Andrej Babiš
Paradoxem je, že sám Babiš měl s některými porevolučními politiky nestandardně blízké vztahy, Foto:Česká televize | zdroj: NašePeníze.cz

Potravinářský magnát Andrej Babiš se rozhodl vstoupit do politiky. Se svým hnutím, od kterého si slibuje, že "skoncuje s rozkrádáním naší země", chce vstoupit do sněmovny. Potvrdil tak spekulace, které se o jeho záměru vedou už několik týdnů. V sobotním vydání o tom informují Lidové noviny (LN).

Podnikatel Andrej Babiš zřejmě hodlá povýšit na politickou stranu občanské hnutí Ano 2011, které nyní vede. "Naším cílem je spravedlivější společnost, funkční a právní stát. A toho můžeme dosáhnout jedině jednoznačným vítězstvím občanského hnutí složeného z důvěryhodných a nezávislých osobností České republiky v následujících parlamentních volbách," píše Babiš ve své výzvě uveřejněné na webu iniciativy.

Čtěte také: Čeští multimilionáři chtějí bojovat proti korupci vlastními penězi

Při formování nové strany už také shání posily. Podle informací zmíněného serveru oslovil například bezpartijní senátorku zvolenou za hnutí Severočeši.cz Alenu Dernerovou či ostravského primátora, sociálního demokrata Petra Kajnara. "Mám zájem podpořit vše, co je na tom programu dobré. O spolupráci tedy uvažuji," okomentovala Babišovu nabídku Dernerová.

<%Anketa150%>

Mocný podnikatel se svým názorem na současné dění v Česku nijak netají. Politické elity v poslední době několikrát tvrdě zkritizoval. Spílal jim především za korupční praktiky. "Jsem naštvaný proto, že politici naši zemi od revoluce nejenže neumějí řídit, ale přihlížejí jejímu rozkrádání," stojí v jeho výzvě.

Paradoxem je, že sám Babiš měl s některými porevolučními politiky nestandardně blízké vztahy. Například s bývalou hvězdou sociální demokracie Stanislavem Grossem. Babišova společnost Agrofert například sponzorovala několik akcí, na které pomáhala shánět peníze Grossova manželka Šárka.

-Petr Barták | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 1.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,380 23,560
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články