Diamant za čtvrt miliardy nikdo nechtěl

- Životní styl autor: Redakce NašePeníze.cz

Desetikarátový červenavě-růžový diamant dražili v úterý v newyorské aukční síni Christie´s, informuje agentura Reuters. Podle odhadů se jeho cena mohla vyšplhat až na 15 milionů dolarů (250 milionů korun), kupec se však nenašel.

Aukční kancelář již nicméně přijala žádost o soukromé jednání nejmenovaného zájemce s majitelem diamantu o ceně, Ilustrační foto: b-fair

Aukční kancelář již nicméně přijala žádost o soukromé jednání nejmenovaného zájemce s majitelem diamantu o ceně, Ilustrační foto: b-fair,zdroj: NašePeníze.cz

"Jsme zklamaní, že se diamant neprodal. Bílé, modré, růžové a žluté diamanty nejvyšší kvality se ale dražily dobře," řekl Radul Kadakia, ředitel sekce šperků aukční kanceláře Christie´s. Například jeden modrý diamant prodal za 3,67 milionu dolarů a dalších pět drahokamů po milionu.

Desetikarátový diamant, který byl vrcholem aukce, chtěli koupit dva kupci. Svými nabídkami však nepřekročili hranici, za kterou byl ochoten současný majitel diamant prodat.

Aukční kancelář již nicméně přijala žádost o soukromé jednání nejmenovaného zájemce s majitelem diamantu o ceně.

Kadakia sdělil, že mnoho kupců obdivuje velké a zvláštně zbarvené diamanty. Pokud jejich cena ale překračuje 10 milionů dolarů, "vždy se koupě protáhne".

-Martin Málek | MED

Tagy: aukce diamant dražba růžový