Direct Pojišťovna končí

25. 6. 2012 – 12:49 | Pojištění | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Direct Pojišťovna končí
Podle prohlášení firmy ačkoli Direct Pojišťovna v průběhu uplynulých čtyř let dosáhla řady pozitivních výsledků, nepříznivé podmínky na českém pojistném trhu jí neumožnily docílit dostatečné velikosti , Foto: Direct pojišťovna | zdroj: NašePeníze.cz

Společnost RSA, stoprocentní vlastník Direct Pojišťovny, přijala strategické rozhodnutí - s platností od pondělí 25. června 2012 už nebude Direct Pojišťovna prodávat nové pojistné smlouvy, začne ukončovat podnikání. Informoval o tom mediální zástupce RSA Radovan Suk.

Současné pojistné smlouvy jsou platné i nadále. Po vypršení platnosti smlouvy však už nedojde k jejich obnově a portfolio bude takto postupně utlumeno.

Podle prohlášení firmy ačkoli Direct Pojišťovna v průběhu uplynulých čtyř let dosáhla řady pozitivních výsledků, nepříznivé podmínky na českém pojistném trhu jí neumožnily docílit dostatečné velikosti a ziskovosti v přijatelném časovém horizontu pro RSA.

"Naší strategií je dosáhnout na vybraném trhu určité velikosti, jež nám umožní vytvářet udržitelný zisk. S ohledem na situaci a vývoj českého pojistného trhu si uvědomujeme, že v České republice toto v rozumném časovém horizontu možné nebude, a proto jsme učinili obtížné rozhodnutí se z trhu stáhnout," sdělil generální manažer RSA pro oblast střední a východní Evropy Andrew Burke.

"Ukončit provoz v České republice bylo náročné rozhodnutí, které jsme přijali po důkladném zvážení. Jsme připraveni dostát všem svým závazkům, dokud nebude naše podnikání v České republice ukončeno. Chtěl bych ujistit všechny naše stávající zákazníky, že jejich pojistky zůstávají v platnosti v nezměněném rozsahu," doplnil Burke.

Generální ředitel a předseda představenstva Direct Pojišťovny Ján Čarný se rozhodl neúčastnit se procesu ukončování činnosti společnosti. Ve firmě zůstává po dobu potřebnou k předání funkce a poté, po čtyřech letech práce, ze společnosti po vzájemné dohodě odchází. Novým generálním ředitelem firmy se stane dosavadní finanční ředitel Roman Fink.

Pro zodpovězení dotazů bude k dispozici telefonická linka 221 221 221.

-Libor Popela | MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.1.2023 Exchange s.r.o.

EUR 23,760 23,860
USD 21,900 22,000
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články