Dluhy Moravia Energo se blíží čtyřem miliardám korun

20. 3. 2009 – 8:16 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dluhy Moravia Energo se blíží čtyřem miliardám korun
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Dluhy třinecké společnosti Moravia Energo z impéria firem podnikatele Tomáše Chrenka, která je v úpadku, se podle propočtů Hospodářských novin (HN) budou blížit čtyřem miliardám korun. Jde o druhý největší domácí krach poslední doby. Prozatím nejvetší krach vedou sklárny a porcelánky ze skupin Porcela Plus a Crystalex, píšou HN.

- Komerční banka: Významný klient ze sektoru rozvodu a prodeje elektrické energie neplní své závazky
-
Moravia Energo vyřazena z trhu s elektřinou

Podle deníku však majetek firmy tyto dluhy nemá šanci pokrýt.

Komerční banka už přiznala, že může v Moravii přijít až o miliardu korun. Kromě toho dluží Chrenkova firma podle údajů v insolvenčním rejstříku bance UniCredit přes 380 milionů korun a České spořitelně necelých 200 milionů korun.

\"Chrenek ztratil naši důvěru. S jeho firmami nechceme mít nic společného a i jeho dodavatelé budou pod větším dozorem,\" potvrdil listu vysoce postavený manažer jedné z bank, jež Moravia Energo financovaly. Ředitel Třineckých železáren, které jsou hlavní firmou Chrenkova impéria, Jiří Cienciala HN potvrdil, že některé banky se už od železáren odklonily.

ČEZ před koncem února oznámil, že jeden z největších obchodníků s elektřinou, Moravia Energo (ME), byl vyřazen z trhu s elektřinou. Zákazníci ME tak po dobu tří měsíců budou dostávat elektřinu od tzv. dodavatelů poslední instance.

O dalším osudu Moravia Energo se rozhodne na schůzi věřitelů, kterou soud nařídil na 30. dubna. S největší pravděpodobností skončí společnost v konkurzu, napsaly dnešní Hospodářské noviny.

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články