Do programu Zelená úsporám vstupují banky

23. 6. 2009 – 10:52 | Bydlení | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Do programu Zelená úsporám vstupují banky
Foto: NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Dotační program Zelená úsporám podstatně navýší počet míst, kde bude možno podávat žádosti První čtyři banky vyhrály v minulém týdnu tzv. minitendry, které je opravňují administrovat program. Další minitendry se uskuteční tento týden. Celkem by se do programu mělo zapojit pět bank.Které banky se zapojí do programu?

\"Počet žádostí se výrazně zvyšuje. Zatímco na začátku června jich bylo podáno 11, k dnešnímu dni evidujeme už 35 žádostí, z toho 23 na zateplení, 10 na instalaci solárních panelů a dvě na instalaci tepelných čerpadel. Od zapojení bank do programu si slibujeme další výrazný impuls, protože namísto pouhých čtrnácti pracovišť Státního fondu životního prostředí bude pro podání žádostí k dispozici několik set míst - poboček zmíněných bank,\" říká ministr životního prostředí Ladislav Miko.

- Zelená úsporám: Formuláře a žádosti o dotace vyplní i laik
-
Dotace na zateplení domů a ekologické vytápění pro všechny!

Banky navíc nabídnout úvěrové produkty k financování investic, které jsou podpořeny dotací Zelená úsporám. Podstatným důvodem pro spolupráci s bankami byla také úspora pracovníků, které by jinak Státní fond životního prostředí musel na administraci programu zaměstnat.

\"Spolupráce s bankami ušetří státní správě značné personální náklady, protože banky budou v rámci programu Zelená úsporám poskytovat nejen bankovní, ale i související administrativní činnosti při poskytování dotací z programu,\" dodává ministr Miko.

Podle Ireny Plockové, které má na starosti program Zelená úsporám, zájem lidí nepolevil. \"Od spuštění programu evidujeme 6 561 telefonních a 6 166 e-mailových dotazů. I nyní vyřídíme týden co týden v průměru 880 telefonických dotazů. Na webové stránky programu se přihlásí měsíčně kolem 120 tisíc zájemců o dotaci,\" uvádí Irena Plocková.

Program Ministerstva životního prostředí Zelená úsporám je zaměřen na podporu opatření realizovaných v obytných budovách fyzickými osobami a dalšími subjekty vlastnícími obytné budovy. Podporovaná opatření, která program dotuje, vedou především ke snížení emisí oxidu uhličitého v ČR a také k podpoře rozvoje bydlení, šetrného k životnímu prostředí.


Kurzy

Kurzovní lístek: 20.5.2022 Exchange s.r.o.

EUR 24,620 24,740
USD 23,270 23,450
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články