Dopravci ze severu Moravy jezdí pro levnější naftu do zahraničí

13. 6. 2010 – 21:38 | Úvěry | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dopravci ze severu Moravy jezdí pro levnější naftu do zahraničí
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Vliv růstu cen nafty na moravskoslezské podnikatele v kamionové dopravě hodnotili ve čtvrtek členové vedení společnosti DKV Euro Service.

Její ředitel Ondřej Pavlík uvedl, že kvůli zvýšení cen pohonných hmot značně stoupl počet zákazníků, kteří je kupují v zahraničí."Výtoč našich zákazníků na severní Moravě poklesla od ledna o čtvrtinu. Nedaleko jsou totiž polské a slovenské čerpací stanice s levnější naftou, kam jezdí dopravní společnosti tankovat," řekl Pavlík.

Podle jeho slov například Rakousku vzrostlo tankování zákazníků DKV o 70 procent. "Na Slovensku dokonce o 250 procent," upřesnil. Při zvýšení sazby spotřební daně u pohonných hmot a DPH k 1. lednu varovala společnost DKV podle jejího ředitele před opačným efektem ve výběru daní.

"Výsledky ukazují na nový trend v odlivu tankování nafty za hranice republiky," sdělil Pavlík a dodal, že zvýšením DPH o jeden procentní bod a zvýšením ceny nafty o jednu korunu se Česká republika dostala nad průměr řady evropských států. "V Polsku je například cena pohonných hmot nižší o 10 procent," uvedl Pavlík.

-Mediafax

Kam dál?

-

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,660 24,780
USD 22,600 22,780
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články