Dopravci ze severu Moravy jezdí pro levnější naftu do zahraničí

- Úvěry autor: Redakce NašePeníze.cz

Vliv růstu cen nafty na moravskoslezské podnikatele v kamionové dopravě hodnotili ve čtvrtek členové vedení společnosti DKV Euro Service.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv

Její ředitel Ondřej Pavlík uvedl, že kvůli zvýšení cen pohonných hmot značně stoupl počet zákazníků, kteří je kupují v zahraničí."Výtoč našich zákazníků na severní Moravě poklesla od ledna o čtvrtinu. Nedaleko jsou totiž polské a slovenské čerpací stanice s levnější naftou, kam jezdí dopravní společnosti tankovat," řekl Pavlík.

Podle jeho slov například Rakousku vzrostlo tankování zákazníků DKV o 70 procent. "Na Slovensku dokonce o 250 procent," upřesnil. Při zvýšení sazby spotřební daně u pohonných hmot a DPH k 1. lednu varovala společnost DKV podle jejího ředitele před opačným efektem ve výběru daní.

"Výsledky ukazují na nový trend v odlivu tankování nafty za hranice republiky," sdělil Pavlík a dodal, že zvýšením DPH o jeden procentní bod a zvýšením ceny nafty o jednu korunu se Česká republika dostala nad průměr řady evropských států. "V Polsku je například cena pohonných hmot nižší o 10 procent," uvedl Pavlík.

-Mediafax

Kam dál?

-

Tagy: nafta pohonné hmoty phm kde tankovat