Dovolená: 10 nejzvláštnějších ostrovů na světě

17. 3. 2010 – 20:00 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dovolená: 10 nejzvláštnějších ostrovů na světě
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Cestujete rádi a baví vás poznávat zajímavá místa po celém světě? Podívejte se na 10 nejzvláštnějších ostrovů na světě podle asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

 

 

<%Anketa25%>

 

ostrov Usedom, Německo


Přestože je spojen s německým pobřežím mosty na severním i jižním konci, Usedom leží tak daleko na východ, že jeho východní cíp je vlastně součástí Polska - můžete jít po pláži od německého Ahlbergu až k velkému polskému obchodnímu přístavu Swinoujscie. Usedom získal přezdívku "zpívající ostrov" a to proto, že bílý písek na pláži je tak jemný, že při procházkách po písku uslyšíte jemné „kvičení“. Nedaleké wellness hotely a termální koupele si zachovaly kouzlo starých tradic světových lázní.

ostrov Usedom, Německo

 

ostrov Bora Bora, Francouzká Polynésie v Tichomoří
 

Tento mezi luxusní klientelou věhlasný ostrov, patřící Francouzské Polynésii, je výjimečný svými přírodními krásami. Odlehlost ostrova Bora Bora a vysoké ceny za ubytování udržely neporušené mystické kouzlo ostrova. Dokonce i unavení světoběžnící zůstanou v úžasu při pohledu na lagunu a na siluetu hory Otomanu. Mnoho návštěvníků, ve skutečnosti nikdy nedostane dokonalejší živý obraz ráje než při návštěvě ostrova Bora Bora.

ostrov Bora Bora, Francouzká Polynésie v Tichomoří

 

ostrov Prince Edward Island, Kanada
 

Na tomto ostrově zažijete kombinaci různých zážitků : rozeklané pobřeží i historické rybářské vesnice či malé zemědělské podniky, které tvoří páteř celého ostrova.

ostrov Prince Edward Island, Kanada

 

Ostrov Gorgona, Kolumbie
 

Přírodě netrvalo dlouho získat úplnou kontrolu nad ostrovem Gorgona. Mezi lety 1950 – 1980 pevninu v Tichomoří tvořila věznice Alcatraz. Objekt byl uzavřen a prohlášen za přírodní národní park v roce 1985. Budovy věznice jsou nyní porostlé hustou vegetací a žijí zde dokonce i opice. Gorgona je jedním z těch míst, kde přírodní prostředí je téměř komicky nehostinné pro člověka. Návštěvníci, kteří navštíví ostrov Gorgona jsou přísně kontrolováni a omezeni na skupiny maximálně 80 osob. Gorgona je totiž útočištěm velkého množství endemických druhů rostlin a živočichů, kteří žijí v deštných pralesích, včetně malých a ohrožených modrých ještěrů. Gorgona má také jednu z nejkrásnějších písčitých pláží v Kolumbii obklopenou palmami a hustou zelení.

Ostrov Gorgona, Kolumbie

 

ostrov Malta ve Středozemním moři
 

Když se procházíte po ulicích většiny maltských měst, máte pocit, že se setkáváte s největšími skvosty evropské architektury – malý Londýn, tu ozvěny Paříže, možná s dotekem Říma na barokní fasádě místního kostela. Malta je dnes moderní a dobře fungující stát s jeho proslulou historií. Opevněné město Mdina na Maltě v návštěvnících evokuje středověkou atmosféru ostrova. Potomci šlechtických rodů - Normané, Italové a Španělé, kteří vládli před staletími Maltě stále obývají patricijské paláce, které zde lemují stinné ulice. V létě, pobřežní letoviska Sliema a St. Julian, ožívají s rekreanty a jachtaři.

ostrov Malta ve Středozemním moři

 

ostrov Lamu, Keňa
 

Jen 2 stupně jižně od rovníku, od východního pobřeží Keni, se nachází Lamu, místo, které se zřejmě zastavilo v čase. Po staletí to byl rušný přístav v Indickém oceánu a důležitý článek při obchodu s kořením. Lamu je jako exotická kulisa, která má shodou okolností také úžasné pláže. Ulice Lamu jsou tiché, chladné a bez aut, lemované zděnými stavbami s bílého kamene, jejich oblouky a dekorativní okénka evokující staletí vlivu muslimských kultur. Lamu bylo založeno arabskými obchodníky v roce 1400. Celý ostrov má jedno město - rušné město Lamu, které je nejstarší a nejlépe zachovalá svahilská osada ve východní Africe a je na seznamu světového dědictví UNESCO

ostrov Lamu, Keňa

 

ostrov Isla Grande de Tierra del Fuego, Ohňová země, Argentina a Chile
 

Před několika staletími byli jedinými obyvateli jižní Ameriky Indiáni. Aby Indiáni přežili v nehostinných podmínkách této země, naučili se hojně využívat oheň. Ohně zde hořely prakticky neustále a tak první Evropané, kteří tuto zemi objevili ji nazvali „Ohňová Země“. Dnešní Ohňová Země je název pro skupinu ostrovů, které tvoří jižní cípy Argentiny a Chile. Isla Grande – jak již název napovídá – je největší pevnina v souostroví a jeho území patří oběma státům. Nedaleko od Isla Grande, i když je to vlastně samostatný ostrůvek ve skupině Tierra del Fuego, je skutečně nejjižnější část Jižní Ameriky a jedno z nejvýznamnějších míst z námořnických příběhů: Mys Horn . Před otevřením Panamského průplavu v roce 1914, obeplutí mysu bylo jediným způsobem, jak se dostat lodí mezi Atlantikem a Tichým oceánem.

ostrov Isla Grande de Tierra del Fuego, Ohňová země, Argentina a Chile

 

ostrov Isle of Wight, Channel Islands, Velká Británie
 

Tento ostrov objevila v roce 1845 královna Viktorie, která zde trávila letní volno se svým milovaným chotěm princem Albertem. Královnu Viktorii v 19. století následovali další významné osobnosti např. Charles Dickens, který si zde užíval mírného klimatu, písčitých pláží a procházky s nádherným výhledem. Od roku 1970 se zde koná slavný hudební festival, kde mezi jinými vystoupil i slavný Jimi Hendrix.

V roce 2002 byl tento červnový festival ohodnocen jako jedna z nejlepších akcí ve Velké Británii.

ostrov Isle of Wight, Channel Islands, Velká Británie

 

ostrov Mauritius, Indický oceán
 

Izolován v Indickém oceánu, téměř 2000 km od východního pobřeží Afriky se nachází malý ostrov Mauricius. Jeho pobřeží je obklopeno korálovými útesy a klidnými průzračnými lagunami. Ostrov je ideální pro provozování veškerých vodních sportů. Turismus je na ostrově celkem nový fenomén, zatím však zaměřený na bohatší klientelu. Mauricius je směsicí kreolských, indických, čínských a francouzských obyvatel.

ostrov Mauritius, Indický oceán

 

ostrovy Ile Sainte-Hélène & Ile Notre-Dame, Montreal, Kanada
 

Montreal je snad nejbohatší na možnosti trávení dovolené – a to na 2 ostrovech uprostřed řeky Svatého Vavřince, Ile Sainte-Hélène a Ile Notre-Dame. Ile Sainte-Hélène je již dlouho spojen s historií Montrealu. Během války v roce 1812 fungoval ostrov jako pevnost, úschovna střelného prachu a měl za úkol bránit město. Ostrov byl v roce 1874 přeměněn na park, ale Ile Sainte-Hélène se vrátil do vojenské pohotovosti během druhé světové války. Naopak Ile Notre-Dame byl postaven úplně od nuly, použitím 15 milionů tun horniny vytěžené pro tunely Montrealského metro v roce 1965.

Na ostrově Sainte-Hélène byl vybudován zábavní park La Ronde se špičkovými horskými dráhami.

ostrovy Ile Sainte-Hélène & Ile Notre-Dame, Montreal, Kanada

 

Kam dál?

- Jaké zákony mohou v zahraničí překvapit české turisty

- Pošlete svého plyšáka na dovolenou, vznikla unikátní cestovka

- Dovolená: Nejkrásnější a nejdražší hotelové pokoje světa jsou i v Česku

- Dovolená: Nejlepší potápěčské a šnorchlovací destinace na světě

- Dovolená: 20 nejlepších výhledů na světě

- Dovolená: Deset nejzajímavějších opuštěných měst na světě

- Na co si dát pozor při nákupu dovolené a jak ji případně reklamovat

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.5.2024 Exchange s.r.o.

EUR 24,610 24,710
USD 22,700 22,840
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články