Dovolená: 20 nejlepších výhledů na světě

16. 8. 2009 – 17:34 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dovolená: 20 nejlepších výhledů na světě
Foto: AČCKA | zdroj: NašePeníze.cz

Na celém světě je mnoho krásných výhledů, jak městských, tak i přírodních, které lákají turisty z celého světa. Jako tip představujeme přehled dvaceti nejzajímavějších výhledů na světě včethně fotografií některých z nich.
1. Výhled na Grand Canyon ze South Rim, USA
Lidé sem přicházejí z celého světa, aby spatřili tento pohled, při západu slunce. 
Hopi Point, na West Rim Drive, sahá daleko do kaňonu a je vynikajícím místem k pozorování západu slunce. Výhled při západu slunce nápadně připomíná umění impressionismu.

- Dovolená: Deset nejzajímavějších opuštěných měst na světě
- Roaming: Ceny SMS ze zahraničí spadly o 60 pct, klesly i ceny volání
- Jedete autem do zahraničí? Podívejte se jaké nástrahy vás čekají

Nejvhodnější doba pro návštěvu je přelom dubna a května či září a října, kdy je počasí mírnější a park je méně navštěvovaný.

\"Grand
 
2. Hong Kong Island z Kowloon, Hong Kong, Čína
Ostrov Hong Kong je tvořen shlukem mrakodrapů a pestrobarevných neonových světel. Pohled na Hong Kong z poloostrova Kowloon, přes Victoria Harbour, připomíná záběry ze sci-fi filmu.

Tento pohled je ovšem působivější každý večer v osm hodin, kdy se spustí nevídaná laserová show.

\"Hong
 
3. Phang Nga Bay, Thajsko
Tato pozoruhodná zátoka mezi ostrovem Phuket a thajskou pevninou je poseta stovkami vysokých vápencových útvarů, které sahají i stovky metrů do moře.

Před deseti tisíci lety bychom měli možnost procházet se mezi těmito věžemi, nyní jsou však vidět jen jejich vrcholky, které připomínají siluety z potopeného města.

\"Phang
 
4. Manhattan z vrcholu Rockefeller Plaza, USA
Empire State Building ustoupila do pozadí před výhledem z relativně nové rozhledny s názvem Top of the Rock  umístěné v Rockefellerově centru.

Z této rozhledny je úžasný výhled na Central Park a při hlubším pohledu je vidět i stadion Yankee v Bronxu.

\"Manhattan
 
5. Pohled na Istanbul z Bosporské úžiny, Turecko
Bosporská úžina vede přímo přes střed Istanbulu a rozděluje Evropu a Asii. Obě strany města se svažují do vody a tvoří tak  městská údolí.

Při pohledu z Galatského mostu vás zaujme několik neuvěřitelných mešit, jejichž kopule a čnící minarety připomínají pohádku Tisíce a jedné noci.

\"Istanbul
 
6. The Ngorongoro Crater z North Ngorongoro Crater Lodge, Tanzánie

Kráter Ngorongoro je jedním z největších světových kráterů, které vznikají při výbuchu sopky. Výsledkem exploze sopky  je zvýšená plošina dokonale zvlněná s vysokými horami.

Z hotelu Ngorongoro Crater Lodge tento kráter připomíná obrovskou přírodní vodní nádrž, kolem které se doslova hemží sloni, lvi a další divoká zvířata. Pohled na tuto scenérii je opravdu fascinující.

\"The
 
7. St. Paul´s z mostu Waterloo, Londýn, Velká Británie
Most Waterloo Bridge, který měl již od počátku 19. století mnoho podob a byl inspirací pro všelijaké písně a básně se  nachází v ohybu řeky Temže, odkud se skýtá jeden z nejlepších pohledů na Londýn. Při pohledu na východ, směrem k městu se rozprostírá, jako královna mezi mrakodrapy a jeřáby, katedrála St. Paul.

\"St.
 
8. Golden Gate Bridge z Marine Headlands, San Francisco, USA
Procházka po mostě Golden Gate Bridge není ve skutečnosti tak úžasná, jak je mnohdy zmiňováno. Fouká tu silný vítr a provoz automobilů je jen pár kroků od vás.

Mnohem lepší je směřovat k Marin Headlands zejména k Hawk Hill, a kochat se výhledem z lavičky  v klidném parku. Pod vámi se tak rozprostře záliv, most, město a oceán…

\"Golden
 
9. Machu Pichu, Peru
Machu Piccu je posazené na horském hřebenu vysoko nad Urumba Valley v centrálním Peru. Toto pozoruhodné město Inků je ze tří stran obklopeno strmým údolím.

Proto mají někteří návštěvníci místa pocit, že se vznášejí ve vzduchu. Skutečnost, že trosky jsou často zakryté oblaky jen přidává na vzrušujícím pocitu z tohoto místa.

\"Machu
 
10. Poloostrov Yucatan z vrcholu Chichen Itza, Mexiko
Cestu do hlavního chrámu El Castillo, rozbujelého mayského města, tvoří 365 schodů. Pohled z vrcholu je však nezapomenutelný. Měkká zelená hustá džungle se rozprostírá všude kolem.

\"Poloostrov
 
11. Florencie z lodžie vily San Michele ve Fiesole, Itálie
Město Fiesole, posazené na svahu severovýchodně od Florencie, si vybrali bohatí obyvatelé Florencie  při úniku před vlhkostí  a teplem, které je v údolí řeky Arno.

Villa San Michele byla postavena v 15. století a dnes slouží jako známý hotel. Lodžie je podél celé jedné strany objektu, ze kterého je úžasný výhled na celou Florencii.

Pohled, který se za posledních 500 let téměř nezměnil tak nabízí „cestování časem“ zpět do světa vrcholné renesance.
 
12. Paříž z Pond des Arts, Francie
Pěší most přes řeku Seinu, Pont des Arts, je v centru Paříže. Na pravém břehu je Cour Carrée v Louvru, na levé straně, Institut de France, přímo proti proudu je průčelí katedrály Notre Dame.

Stojící na mostě, velký historik umění Kenneth Clark slavně poznamenal: \"Co je to civilizace? Já nevím. ... Ale já myslím, že ji mohu poznat, když se podívám. A já se teď podívám. \"
 
13. Starověké město Fes z Calais Jamai, Maroko
Starověké opevněné město Fes je umístěno na úpatí kopců. Z Palais Jamai (dnes hotel) vás uchvátí pohled dolů na bílé a béžové střechy starověkého města se spletitými uličkami, ve kterých je až příliš snadné se ztratit. Centrum tvoří zelená kachlová střecha univerzity Al-Karaouine, založené v roce 859. Tato univerzita je považována za nejstarší univerzitu na světě.
 
14. Annapurna ze Sarankotu, Nepál
Himálaje jsou prostě mnohem větší a ambicióznější na rozdíl od ostatních pohoří na Zemi. Pohledy, o kterých se říká, že jsou nezapomenutelné jsou například: Kangshung Face na Mt. Everest v Tibetu; pohled na K2 ze špice ledovce Baltoro; Kanchenjunga a nekonečné čajové terasy Darjeelingu. Tento seznam by mohl být nekonečný. Ovšem vidět Himálaje z vesnice Sarankot, 5.000 stop v předhůří Nepálu,v celé jejich kráse, je nesrovnatelné.  Je to slavný panoramatický pohled na obrovské vrcholy, kterým dominuje 26000 stop vysoký masiv Annapurny.
 
15. Sydney Harbour z Taronga ZOO, Sydney, Austrálie
Za slunného dne je výhled z Taronga ZOO na hluboké modré vody oceánu, přístav obsypaný jachtami, Opera House, Harbour Bridge i na věže v centru Sydney, zcela nezapomenutelný.
 
16. Palác Potala od  řeky, Lhasa, Tibet, Čína
V průběhu celého 19. století byla Lhasa nejtajemnějším městem na světě a stále je magnetem pro neohrožené evropské cestovatele. Dnes je Lhasa čínské krajského město zaplavené nevzhlednými betonovými stavbami. V srdci města se však nachází nádherný palác Potala, zimní sídlo tibetského Dalajlámy. Jeho 13 pater je terasovitě rozloženo na vrcholu Marpo Ri ( \"Red Hill\"), má více než 1000 místností a 16 stop silné zdi.
 
17. Parthenón z Mount Lycabettus, Athény, Řecko
Athény samy o sobě nejsou považovány za krásné město, ovšem jakmile spatříte Parthenón, okamžitě změníte svůj názor. Nejpoutavější pohled ovšem není z města, ale z 9 000 stop vysokého vrchu Mount Lycabettus, jeden z vápencových vrcholů, který se vypíná z planiny Attiky. Cesta na vrchol vede borovicovým hájem z Kolonaki (obytná čtvrť v Athénách).
 
18. The Lemaire Channel, Antarktida
Přezdívaný \"Kodak Gap\" se rozkládá na sedmi mílích mezi Antarktidou a Booth Island. Sněhem pokryté 3000 stop vysoké vrcholy rostou téměř kolmo z moře posetého ledovými krami.

Z nějakého důvodu, tady voda vypadá jako povrch zrcadla a odlesky, zejména v prosinci a lednu při půlnočním slunci, působí téměř omamným dojmem.
 
19. Městský Palác od Jezerního paláce, Udaipur, Indie
Jezerní palác na vodě uprostřed jezera Pichola, je obrázek známý z nesčetných fotografií, knih a turistických průvodců o Indii. Ale pohled na druhou stranu, z Lake Palace do města Udaipur, je stejně a ne-li víc, mimořádný. Kolosální City Palace je masa zlata stoupající ze safírových vod jezera, byl nejoblíbenější scénou evropských malířů 18. a 19. století.
 
20. The temples of Bagan, Barma ( Myanmar)
Rozseté na planině podél řeky Irrawaddy v centru Myanmaru, ruiny města Bagan pokrývají téměř 16 čtverečních mílí. Desítky chrámů se tyčí z prašné červené půdy.

Toto jsou zbytky významného města, které bylo vypleněno Mongolem Khublai Kahnem. Při západu slunce se zde naskýtá nezapomenutelně romantický pohled.

A na závěr nesmíme zapomenout na jeden z nejlepších městských výhledů na světě, kterým je panoramatický pohled na Karlův most s Pražským hradem z pražského Smetanova nábřeží.

\"panoramatický

Foto: AČCKA

Kurzy

Kurzovní lístek: 25.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,280 25,400
USD 23,410 23,590
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články