Dovolená: Kde najdete nejpřátelštější obyvatele

31. 12. 2009 – 1:23 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dovolená: Kde najdete nejpřátelštější obyvatele
New zeland, Foto: AČCKA/Futurebrand Country Brand Index | zdroj: NašePeníze.cz

Jedním z důležitých aspektů každé dovolené je povaha místních obyvatel. Pakliže jsou přátelští, ochotní a plní úsměvů, tak většinou prožijeme příjemnou dovolenou. Přinášíme výběr TOP 10 zemí světa, kde jsou nejvíce přátelští místní obyvatelé.

 

Žebříček TOP 10 zemí světa s nejvíce přátelskými obyvateli na světě
1.FIJI
Národ proslulý vřelostí, pohostinností a přirozeně přátelskými mezilidskými vztahy, není divu, že Fidži dosáhlo na nejvyšší pozici v hodnocení v roce 2009. Sami občané v kombinaci s přírodními krásami tohoto idylického souostroví vytvářejí opravdový ráj v jižním Pacifiku.

\


2. IRSKO
Co se týká tradiční zábavy a příjemné konverzace bylo Irsko zařazeno na  2. místo v žebříčku přátelských místních obyvatel a to již druhý rok po sobě. Upřímná, přátelská a vstřícná irská komunikativnost se  soustřeďuje na společenskou konverzaci a zůstává tak jednou z nejkouzelnějších atrakcí pro návštěvníky Irska.


3. ARUBA
Aruba má ve své filozofii historicky zakořeněnou přátelskou atmosféru a je označována jako Šťastný ostrov. Celoročně slunečné klima vybízí k veselé náladě a pozitivnímu životnímu stylu. Obyvatelé Aruby mají pozitivní a optimistický přístup k životu, jsou vždy přátelští a usměvaví.

\

4. THAJSKO
Nazývané Zemí úsměvů se umístilo na 4. pozici a to zejména díky přátelské, vřelé a pohostinné  atmosféře, kterou místní obyvatelé vytvářejí. Thajci jsou známí pro jejich neuvěřitelný smysl pro humor a veselého ducha, což umožňuje snadné seznamování s novými lidmi.

\

5. BERMUDY
Přátelští a milí obyvatelé přivítají každého návštěvníka slibem, že budou „Cítit lásku.“ Země má jako jedna z mála pověst nejvřelejších obyvatel a proto se právem umístila na 5. příčce v žebříčku.

\

6. TAHITI
Od dob kapitána Cooka, kdy poprvé Tahiti uchvátilo návštěvníky přátelskou atmosférou a optimistickým přístupem k životu místních lidí, se mnoho nezměnilo. Stejným způsobem v současné době obyvatelé uchvacují mnoho návštěvníků, kteří jen s velmi těžkým srdcem ostrov opouštějí.

\

7. TRINIDAD A TOBAGO
Etnicky různorodý, hrdý a mírumilovný národ ostrovů Trinidad a Tobago je místem, kde se život oslavuje hudbou za neustálého svitu slunce. Místní obyvatelé jsou společenští a vstřícní. Velkorysost je životně důležitým prvkem místních zvyků a rovněž důvod, proč se země zařadila na  7. místě.

\

8. URUGUAY
Uruguay se zařadila na osmou příčku pro ležérní charakter místních obyvatel. Ať už mezi tradičními  obyvateli tzv. „gauchos“ nebo moderními obyvateli měst v Uruguayi, jsou lidé známí tím, že si umí užívat života a jsou vyhledávaní pro svoji vroucnost a dobré mravy.

\

9. KANADA
Kanaďané jsou kulturně různorodý národ známý pro svou přátelskou a tolerantní atmosféru. Kanaďané jsou otevřeně smýšlející lidé mající sklon k vřelé a přívětivé povaze, což se projevuje jak v jejich zaměření na komunity a jejich kultury, tak v otevřeném přivítání každého turisty.

\

10. NOVÝ ZÉLAND
Ležérní šarm a snadná přístupnost Novozélanďanů řadí Nový Zéland na desáté místo. Obyvatelé Nového Zélandu jsou pohostinní a velmi dobře známí pro svoji otevřenost k cizincům.

Kam dál?
- Nejkrásnější a nejdražší hotelové pokoje světa jsou i v Česku
- Cestovní kanceláře musí nově zveřejňovat ceny Dovolených včetně poplatků
- Nejlepší potápěčské a šnorchlovací destinace na světě
- 20 nejlepších výhledů na světě
- Deset nejzajímavějších opuštěných měst na světě

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,340 25,460
USD 23,320 23,500
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články