Dovolená v Řecku zlevnila až o třetinu

31. 5. 2010 – 17:41 | Životní styl | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dovolená v Řecku zlevnila až o třetinu
Řecko navštívilo loni 393 tisíc českých turistů, což ze země dělá čtvrtou nejpopulárnější destinaci pro strávení dovolené, Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Zájezdy do Řecka údajně zlevňují, oproti minulému roku jsou ceny červnových odletů levnější až o 30 procent. Informovala o tom v pondělí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur (AČCKA).

AČCKA provedla průzkum na vzorku jednoho tisíce zájezdů 50 cestovních kanceláří, které se zabývají zájezdy do Řecka. Průměrná cena zájezdu do této země byla loni v tuto dobu 14 611 korun, zatímco letos je průměrná cena 12 184 korun, což je rozdíl o 16,6 procenta.

 

„Rozpětí letošního snížení cen zájezdů do Řecka se pohybuje v rozmezí od deseti do 30 procent. Lze například v úterý odletět do Řecka na dovolenou již od 4 990 korun na osobu včetně všech poplatků,“ řekl Tomio Okamura, viceprezident a tiskový mluvčí AČCKA. Podle něj cestovní kanceláře zareagovali na nižší poptávku klientů. Ta meziročně poklesla v oblasti leteckých zájezdů o 15 až 20 procent. „Paradoxně se tak v současnosti začaly nabízet nejlevnější a tedy i nejvýhodnější zájezdy do Řecka v naší historii,“ dodal Okamura.

 

<%Anketa140%>

 

Řecko navštívilo loni 393 tisíc českých turistů, což ze země dělá čtvrtou nejpopulárnější destinaci pro strávení dovolené. V současné době má podle údajů AČCKA zakoupeny zájezdy do Řecka anebo uhrazené zálohy více než sto tisíc českých turistů.

-Mediafax

Kam dál?

- Cestovní kanceláře: Život v přímořských letoviscích Řecka běží zcela normálně

- Letištní poplatky se v Řecku nezruší, ale jen sníží, dovolená se zlevní méně

- Řecko přijalo úsporná opatření. Čím bude bojovat o záchranu?

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.2.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,340 25,460
USD 23,310 23,490
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články