Drábek chce od ledna vojákům snížit plat o deset procent

5. 12. 2010 – 8:52 | Práce | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Drábek chce od ledna vojákům snížit plat o deset procent
Se snížením mzdových prostředků o deset procent souhlasí i ministerstvo obrany, Foto: Army | zdroj: NašePeníze.cz

Ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) chce od ledna nového roku prosadit snížení tarifních platů vojáků o deset procent, o jeho návrhu bude na úterním zasedání jednat kabinet Petra Nečase (ODS).

Platové změny se mají dotknout asi 23 tisíců vojáků z povolání.

"Průměrný pokles platových tarifů činí 1 710 korun měsíčně," stojí ve zprávě ministerstva a přinese podle něj úsporu ve výši 471,9 milionu.

 

TIP: Platy vojáků mají klesnout, ti za méně sloužit nechtějí a vyhrožují odchodem

 

Ministerstvo upozornilo, že se navrhované snížení platových tarifů vztahuje i na rozpočty zdravotních pojišťoven. "Pro asi 500 vojáků z povolání, jejichž platy jsou financovány z rozpočtů zdravotních pojišťoven, uvedené snížení přinese úsporu ve výši kolem 11,5 milionu," upřesňuje zpráva.

 

Může vás zajímat: Průměrná mzda podle čtenářů NašePeníze.cz zde. Mzdová kalkulačkaSe snížením mzdových prostředků o deset procent souhlasí i ministerstvo obrany, které ale prosadilo, aby se nedanil příspěvek na bydlení, jak zněl původní návrh. Ministerstvo totiž varovalo před odchodem vojáků ze služebního poměru, což by podle rezortu obrany vedlo k nárůstu výdajů státního rozpočtu na výplatu výsluhových náležitostí, jako je například odchodné.

Zásadní připomínku proti snížení má však ministerstvo zahraničí, které tvrdí, že výše některých platových tarifů je pod úrovní minimální mzdy.

-Denisa Čermáková,Mediafax

Kam dál?

- Úspory sníží plat také duchovním, na památkách se šetřit nebude

- Radek John: Za odhalení korupce dostane policista i 700 tisíc korun

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.12.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,260 24,340
USD 22,280 22,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články