Drábek: Zmražení důchodů nechystáme. Ne ale Kalouskovi asi neřeknu

- Penze autor: Redakce NašePeníze.cz

Zastavení valorizace penzí ministerstvo práce a sociálních věcí nepřipravuje, řekl ve středu ve vysílání Rádia Impuls šéf rezortu Jaromír Drábek. Připustil však, že ministerstvu financí by jasné 'ne' na takový návrh asi neřekl.

Drábek v rozhovoru zároveň hovořil o situaci na úřadech práce. Další kolaps na nich prý v souvislosti s vyplácením sociálních dávek nehrozí, Foto:TOP09

Drábek v rozhovoru zároveň hovořil o situaci na úřadech práce. Další kolaps na nich prý v souvislosti s vyplácením sociálních dávek nehrozí, Foto:TOP09 , zdroj: NašePeníze.cz

"Na ministerstvu práce a sociálních věcí žádnou takovou změnu nepřipravujeme, dokonce o ní ani nediskutujeme," odpověděl Drábek Rádiu Impuls na otázku, zda vláda uvažuje o zmražení důchodů.

Na otázku, jestli by byl schopen říct ministerstvu financí "jen přes mou mrtvolu", pokud by chtělo valorizaci penzí zastavit, pak Drábek řekl: "To se říká skutečně velmi obtížně, stát má jenom omezené množství prostředků." Ministerstvo financí přiznalo, že o zmražení důchodů uvažuje, serveru Týden.cz v neděli.

Drábek v rozhovoru zároveň hovořil o situaci na úřadech práce. Další kolaps na nich prý v souvislosti s vyplácením sociálních dávek nehrozí. Kritika nového systému je prý nepatřičná. "My jsme řekli, že v únoru se bude stabilizovat funkčnost toho systému a že v březnu budeme intenzivně pracovat na uživatelském komfortu, pokud už nyní se velmi intenzivně pracuje na uživatelském komfortu, tak se i dá říct, že jsme v předstihu, ale já to nechci přeceňovat," uvedl.

 

-Karolina Brožová | MED

Tagy: důchody růst Drábek valorizace penze zmrazení