Dušek: V ČD se ztratilo 8 miliard. Podle drah jsou v nových vlacích

9. 3. 2010 – 16:56 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Dušek: V ČD se ztratilo 8 miliard. Podle drah jsou v nových vlacích
V ČD se ztratilo 8 miliard, podle drah jsou v nových vlacích, Foto: ČD | zdroj: NašePeníze.cz

Odborový předákDušek  tvrdí, že se na Českých drahách ztratilo osm miliard korun. Poukázal na to na jedné z tiskových konferencí. Dušek řekl, že výrazy o homosexuálech použil proto, aby zaujal média, která jeho informace i ztracených miliardách ignorovala.

České dráhy podle Duška dostaly neobvyklým způsobem 12 miliard korun od státu za to, že předaly jiné státní instituci správu dopravních cest. Peníze byly usnesením vlády účelově vázány na obnovu vozového parku Českých drah v osobní dopravě. Na obnovu pak šly čtyři miliardy, ale o zbytku ani slovo.

 

Cifry za nákupy nesedí říká Dušek

 

Oněch osm miliard prý představenstvo chtělo „zhodnotit" a tak dostalo od dozorčí rady souhlas k nákupu směnek společnosti ČEZ s odůvodněním, že za ně bude větší zisk, než když budou v bance. Pak se prý od tiskového mluvčího dozvěděl, že nějaké peníze byly místo toho vyplaceny za nákup kolejových vozidel.

Jenže čísla za nákupy podle Duška nesedí. „Jestli dnes někoho nezajímá osud osmi miliard a žene odbory do stávky kvůli desítkám milionů, tak žasnu na několikrát. Nic se za ně nekoupilo," tvrdí.

 

<%Anketa50%>

 

České dráhy: Dušek neumí číst ekonomické údaje

 

Vedení Českých drah se ostře ohradilo proti výpadům pana Duška k hospodaření společnosti a nakládání s 8 miliardami Kč z částky, kterou společnost získala za prodej části podniku v roce 2008.

"Pan Dušek svými výroky pouze potvrzuje svou hlubokou neznalost ekonomických zákonitostí včetně totální neschopnosti číst v základních ekonomických dokumentech společnosti. Svými lživými výroky ve sdělovacích prostředcích poškozuje akciovou společnost České dráhy a potvrzuje značnou neznalost dění na Českých drahách. Jeho výroky na adresu železničního průmyslu a obnovy vozidel Českých drah představují šokující neznalost problematiky." Uvedl Petr Šťáhlavský, tiskový mluvčí drah.

 

<%Anketa51%>

 

"Vedení společnosti velmi podrobně informovalo o nakládání s prostředky za prodej části podniku na půdě Dozorčí rady společnosti, Řídícího výboru, Parlamentu a opakovaně tuto situaci vysvětlilo také mnoha novinářům. Zde je třeba zdůraznit, že pan Dušek nemá a ani nemůže mít žádné důkazy podporující jeho tvrzení, proto požadujeme, aby okamžitě ustal v šíření lží a veřejně se managementu omluvil. " Dodal Šťáhlavský.
 

Kam dál?

- Firmy se státní účastí nejsou oblíbené, vede ČEZ, České dráhy a Česká pošta

- Manažeři velkých firem přiznali své platy, kolik bere šéf ČEZu, nebo České pošty?

- Platy manažerů státních firem mají být veřejné. Jsou nehorázné, říkají lidé

- České dráhy budou provozovat autobusy

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,680 23,860
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články