E.ON sníží cenu elektřiny pro domácnosti o 10 procent

1. 12. 2010 – 14:41 | Energie | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

E.ON sníží cenu elektřiny pro domácnosti o 10 procent
Celkově energie v příětím roce podraží, cena elektřiny možná někde dokonce klesne, Foto:SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Energetická společnost E.ON Energie snižuje na příští rok cenu silové elektřiny o 10 procent, podnikatelům až o 15 procent.

Společnost o tom informovala ve středu s tím, že za snížením cen energie stojí hlavně výhodný nákup elektřiny pro příští rok.

„Nebýt očekávaného navýšení cen u regulovaných položek, mohlo dojít dokonce ke snížení celkových konečných cen elektřiny,“ prohlásil předseda představenstva E. ON Energie Michal Šafář. „Společnost E. ON Energie nakupuje elektrickou energii na energetických burzách a od českých výrobců a na rok 2011 se nám podařilo dosáhnout velmi dobré ceny. Vděčíme za to i poklesu velkoobchodní ceny elektrické energie na evropských trzích způsobené menší spotřebou v průmyslu vyvolanou přetrvávajícím hospodářským útlumem. Výrazné snížení cen silové elektřiny nabízí společnost E. ON Energie i svým velkým zákazníkům z oblasti průmyslu a služeb,“ dodal Michal Šafář.

Ceny energie však podle sdělení společnosti E.ON negativně ovlivní boom solárních elektráren. „Vzhledem k probíhajícímu procesu schvalování novel příslušného zákona, máme v tuto chvíli zpracovány dvě varianty cen,“ upozornil mluvčí společnosti E. ON Vladimír Vácha. „Pokud dojde ke schválení předložených zákonů poslaneckou sněmovnou a senátem v nezměněné podobě, očekáváme, že budeme schopni příští rok našim zákazníkům nabídnout celkové ceny jen o jedno procento vyšší, než jsou ceny letošní,“ slíbil mluvčí. „Pokud však novela zákona schválena nebude, musí domácnosti počítat s průměrně šestiprocentním nárůstem cen. V konečném důsledku by tak zaplatili oproti letošnímu roku o několik stokorun více,“ uvedl Vácha.

-Mediafax

Související k cenám elektřiny v roce 2011:

- Pražská energetika sníží cenu elektřiny

- RWE zdraží od ledna plyn o více než dvě procenta, elektřinu zlevní

- Energie domácnostem podraží o tisíce korun

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 23.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,420 24,540
USD 22,900 23,080
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články