Ebola neexistuje? 4 konspirační teorie na internetu trápí zdravotnické organizace

20. 10. 2014 – 19:54 | Zdravotnictví | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Ebola neexistuje? 4 konspirační teorie na internetu trápí zdravotnické organizace
Internetem se šíří 4 konspirační teorie: EBOLA NEEXISTUJE! Na ebolu už ve světě zemřelo více než 4500 lidí, přesto se najdou pochybovači, kteří tvrdí, že žádná taková nemoc neexistuje! Foto:SXC, huffingtonpost.com , Text:MED | zdroj: NašePeníze.cz

Na ebolu už ve světě zemřelo více než 4500 lidí, přesto se najdou pochybovači, kteří tvrdí, že žádná taková nemoc neexistuje! Všechny tyto nesmysly ztěžují práci organizacím, které se snaží se zákeřnou nemocí bojovat. Jednak se v místech, kde se virus vyskytuje, šíří zbytečná panika. Konspirační teorie také odrazují některé dobrovolníky, kteří chtějí finančně pomoci zdravotnickým organizacím.

Zatímco se tvůrci teorií baví, počty obětí dál stoupají. Ubývá i počet lidí, kteří jsou ochotni na boj s ebolou přispívat.

1. teorie: Červený kříž

Nejnovější teorie, která se šíří internetem, napadá práci Červeného kříže. Cituje jednu zdravotní sestřičku z Ghany, která údajně pro organizaci pracuje. Žena prý chce světu ukázat "skutečnou pravdu".

Tou je, že ebola je pouze nástrojem západního světa, který chce dosáhnout na nerostné bohatství Afriky a dopravit tam své vojáky. Pracovníci Červeného kříže záměrně a uměle očkují lidem virus namísto toho, aby je zachraňovali.

2. teorie: Ebola neexistuje, lidi vraždí kult smrti

Další konspirační teorie, která se šíří od srpna, je postavena na aktivitě nigerijského internetového fóra Nairaland. Tam Afričané spekulují, že ebola je pomsta bílých Evropanů, kteří nenávidí černé Afričany. 

Evropané prý na dálku čarují a předvádějí "magické rituály". Afričany tak nezabíjí žádný virus, který podle nich vůbec neexistuje, ale černá magie.

3. teorie: Nepovedený experiment

Podle této teorie vznikla nemoc ve vědeckých laboratořích, kde USA vyvíjely novou biologickou zbraň. Článek doktora Cyrila Brodericka na toto téma se objevil v liberijských novinách Daily Observer. USA si údajně objednaly testování této zbraně na lidech v Africe, jenže virus se vymkl kontrole.

4. teorie: Kontrola populace

Ebola je podle této teorie jen další forma kontroly populace. Dříve se k tomuto účelu prý používal virus AIDS. Ten se ale poslední dobou daří eliminovat. Tuto teorii podpořil dokonce i zpěvák Chris Brown, který na Twitteru napsal, že tomu věří.

Kurzy

Kurzovní lístek: 20.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články