Ekonomové: Benzín i nafta koncem týdně zdraží

- Ceny PHM autor: Redakce NašePeníze.cz

Závěrem týdne porostou ceny pohonných hmot u českých čerpacích stanic. Během minulého týdne přitom zlevnil benzin o 16 haléřů na 36,21 koruny a nafta o 17 haléřů na 35,76 koruny za litr, uvedla v úterý prostřednictvím statistik CCS společnost Colosseum.

Za růstem cen nafty a benzinu bude stát zejména značné zdražení ropy typu Brent koncem minulého týdne. Foto:NašePeníze.cz

Za růstem cen nafty a benzinu bude stát zejména značné zdražení ropy typu Brent koncem minulého týdne. Foto:NašePeníze.cz,zdroj: NašePeníze.cz

Za růstem cen nafty a benzinu bude stát zejména značné zdražení ropy typu Brent koncem minulého týdne. "Ropa posílila v reakci na uklidnění situace na Kypru. Ke konci týdne byl růst ceny ropy tlačen vyšším výkonem amerických rafinerií," uvedl analytik společnosti Colosseum Vít Jedlička.

Dodal, že zároveň vzrostly také průměrné ceny pohonných hmot na burze v Rotterdamu. Benzin na tamním trhu zdražil o 7,29 procenta, nafta posílila o 1,13 procenta. "Svoji roli sehraje rovněž situace na finančních trzích, kde koruna oslabila vůči dolaru k hranici 20 korun za dolar," zakončil Jedlička.
 

Jan Soukup | MED

Tagy: benzín nafta cena pohonné hmoty phm