EPH získal pět procent akcií Dalkie, ve hře je i majetek ČEZu

28. 12. 2010 – 18:42 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

EPH získal pět procent akcií Dalkie, ve hře je i majetek ČEZu
Akvizice akcií je součástí trojstranného obchodu, Foto:NašePeníze.cz | zdroj: NašePeníze.cz

Energetický a průmyslový holding (EPH) potvrdil, že získal pět procent akcií společnosti Dalkia Česká republika. Informoval o tom mluvčí EPH Martin Maňák s tím, že EPH získal také opci na dokoupení dalších pěti procent Dalkie.

Akvizice akcií je součástí trojstranného obchodu, kterého se účastní i energetický gigant ČEZ. Od něj EPH získá elektrárnu ve Chvaleticích výměnou za rozvody tepla v aglomeraci Most a Litvínov.

„Tento krok umožní společnosti ČEZ zvýšit efektivnost výroby v jeho severočeských elektrárnách současnou výrobou tepla a elektřiny a současně snížit měrné emise skleníkových plynů,“ uvedl již mluvčí ČEZu Ladislav Kříz.

Součástí trojstranné dohody jsou i kroky v úsilí ČEZ získat po dohodě s ostatními akcionáři Pražské teplárenské její dceřinou společnost Energotrans, která provozuje stávající uhelnou elektrárnu v Mělníku dodávající teplo do Prahy. „To je totiž podmínkou dalšího rozvoje areálu v Mělníku, kde jsou dnes zastaralé dvě elektrárny ČEZ a jedna Energotransu. Plánovaná výstavba moderní kogenerační paroplynové elektrárny v Mělníku zajistí Praze moderní a čistý zdroj tepla bez nutnosti investic z veřejných prostředků,“ uzavřel Kříž.

 

-David Vandrovec,MED

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,270 25,350
USD 23,320 23,420
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články