Evropská komise chce rychlejší mobilní internet, uvolňuje další kmitočtová pásma

27. 7. 2009 – 19:41 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Evropská komise chce rychlejší mobilní internet, uvolňuje další kmitočtová pásma
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

Evropská unie dnes učinila krok, kterým se zpřístupní nová generace mobilních služeb. Tento krok podle EK zvýší hospodářskou soutěž na evropském trhu telekomunikací a přispěje k rychlejšímu a širšímu zavedení bezdrátových širokopásmových služeb. Očekává se, že reformou směrnice GSM se ušetří až 1,6 miliardy EUR. Nová směrnice vstoupí podle předpokladů v platnost v říjnu tohoto roku.


Díky novým předpisům také lze snadněji přidělovat spektra v kmitočtovém pásmu 900 MHz pro zavádění nejnovějších vysokorychlostních širokopásmových technologií 4. generace.
 
Pro uživatele tím nevzniká žádný problém, budou moci používat své současné mobilní telefony. Díky novým technologiím však získají přístup k vysokorychlostním širokopásmovým službám. Reformovaná směrnice bude mít též příznivý hospodářský dopad na odvětví a podpoří zavádění nových bezdrátových služeb, a to díky snížení nákladů na provoz sítí danému využíváním pásem nižších kmitočtů. Odvětví telekomunikací tak ušetří až 1,6 miliardy EUR kapitálových nákladů na vybudování jediné celoevropské sítě.

Kurzy

Kurzovní lístek: 1.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,380
USD 23,380 23,560
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články