Exekutoři: Agresivita dlužníků stoupá

- Půjčky autor: Redakce NašePeníze.cz

Ve Velkých Losinách na Šumpersku byli v pondělí napadeni dva vykonavatelé soudního exekutora. Jak v úterý sdělila Exekutorská komora ČR, tento případ považuje za negativní důkaz stoupající agresivity dlužníků vůči exekutorům.

Oba zaměstnanci úřadu museli být ošetřeni v nemocnici, Foto:SXC

Oba zaměstnanci úřadu museli být ošetřeni v nemocnici, Foto:SXC , zdroj: NašePeníze.cz

"Exekutorská komora ČR považuje tento případ za negativní důkaz stoupající agresivity dlužníků vůči exekutorům, která je důsledkem mediální protiexekutorské atmosféry. Ve většině případů bývá dlužník označován za poškozeného, věřitelům nebývá poskytnut prostor," uvedla mluvčí komory Petra Báčová.

Jak zdůraznila, vykonavatelé soudních exekutorů musejí absolvovat příslušná školení. "V oblasti jednání v krizových situacích a v sebeobraně jsou patřičně vzděláváni Komorou. Zájemce o tuto práci navíc musí naplňovat důležitá kritéria: mimo jiné musí mít úplné středoškolské vzdělání, musí být v pracovním poměru u exekutora po dobu nejméně jednoho roku a podmínkou pro výkon jeho funkce je také absolvování kvalifikační zkoušky," doplnila mluvčí.

K ataku podle ní došlo při výkonu tzv. mobiliární exekuce u dlužníka. Oba zaměstnanci úřadu museli být ošetřeni v nemocnici. Z průběhu exekuce pořídili videozáznam a jeho nepoškozenou část předají policii k prošetření případu.

-Libor Popela | MED

Tagy: peníze dluhy exekuce agresivita půjčky exekutorská komora vymáhání