Facebookem se šíří nebezpečný virus. Antivirové programy jsou bezradné

3. 2. 2013 – 15:58 | Věda a technika | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Facebookem se šíří nebezpečný virus. Antivirové programy jsou bezradné
Podle odborníků jde o klasický případ viru zvaného trojský kůň, který se dokáže šířit e-mailem, sociálními sítěmi a prostřednictvím vyměnitelných médií., Foto:Facebook, Text:MED | zdroj: NašePeníze.cz

Uživatelé sociální sítě Facebook, buďte ve střehu. Váš počítač může ohrozit nebezpečný virus. Virus na první pohled vypadá velmi důvěryhodně. Napadá ale soukromý chat. Tváří se, že vám někdo z přátel poslal odkaz na soubor vydávající se za spořič obrazovky, informuje portál zive.sk.

Kromě hypertextového odkazu se ve zprávě nachází i nesmyslná řada znaků. Prohlížeč Internet Explorer uživatele na stažený soubor upozorní a doporučí jej smazat. Mozilla a Chrome ho však podle portálu uloží bez varování.

Většina antivirových programů nedokáže virus odhalit, což pro běžné uživatele představuje obrovské nebezpečí. Eset ho identifikoval pod názvem Win32/Phorpiex.A, Kaspersky používá označení Jorik.IRCbot.wkj.

Podle odborníků jde o klasický případ viru zvaného trojský kůň, který se dokáže šířit e-mailem, sociálními sítěmi a prostřednictvím vyměnitelných médií.

Kurzy

Kurzovní lístek: 24.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,290 25,430
USD 23,330 23,510
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články