Finanční poradenství: Poradí, nebo dá práci

7. 5. 2009 – 12:25 | Podnikání | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Finanční poradenství: Poradí, nebo dá práci
Finanční poradenství, Foto: sxc | zdroj: NašePeníze.cz

Finanční poradenství získává své důležité místo v rodiných financích, ale také na trhu práce také v Česku. Touto profesí se jen v České republice živí desítky tisíc lidí. Šikovný poradce může v rodiném rozpočtu ušetřit mnoho peněz, nebo v horším případě vás o peníze připravit. Při výběru finančního poradce je vždy lepší dát na raference, nebo trošku prohledat internet a najít informace o danné firmě, nebo přímo poradci.

 

Živit se finančním poradenstvím?


Ano.. příležitost má dnes opravdu každý.. Finanční poradce si může měsíčně přijít až na několik set tisíc korun. Je to však o schopnostech, systematickém vytváření kontaktů, vazeb mezi známými a přáteli a hlavně školení.. školení a stálé vzdělávání.

Není to však tak snadné jak se na první pohled může zdát, každý finanční poradce pravidelně absolvuje mnoho školení a seminářů a prakticky se stále vzdělává. Přeci jen, mít přehled o všech finančních produktech na trhu, o různých sazbách bank, pojišťoven a dalších institucí zabere nějaký čas.

Finančně poradenské společnosti vám poradí

Na našem trhu je zhruba sedm velkých finančně poradenských společností které neustále hledají nové poradce a hlavně také poradí s vašimi financemi. Je zde také mnoho malých poradenských firmiček, a mnoho samostatných poradců bez zázemí velkých firem.

- Finanční poradci bojují o klienty i nezákonně
- Neseriozní finanční poradce byl potrestán a vyloučen z asociace

Chci poradit, od koho?

Jak bylo již napsáno v úvodu, je lepší si finančního poradce který si vás vyhledal, nebo vy jeho \"prolustrovat\" přes známé, nebo internet. Finanční poradce z větší společnosti již dnes garantuje určitou kvalitu služeb. Pokud si však nebudete jisti tím, co poradce navrhuje, nikdy není od věci požádat konkurenčního poradce z jiné firmy o alternativní návrh.

V případě jakýchkoliv problémů je vhodné kontaktovat asociaci finančních zprostředkovatelů (např. AFIZ, nebo USF).

Kam se obrátit když chci finančního poradce?

 

Představujeme několi finančně poradenských firem ve kterých hledat finančního poradce, nebo které oslovit pokud máte zájmem pracovat jako finanční poradce.

 

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.4.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,190 25,310
USD 23,640 23,820
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články