Fincentrum a Černé ovce: Fincentrum zvítězilo nejen v testu pořadu Černé ovce, ale také v testu ekonomického týdeníku Profit

6. 1. 2009 – 11:23 | Firmy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum a Černé ovce: Fincentrum zvítězilo nejen v testu pořadu Černé ovce, ale také v testu ekonomického týdeníku Profit
Foto: SXC | zdroj: NašePeníze.cz

V roce 2008 zvítězila společnost Fincentrum v testu finančních poradců, který odvysílala Česká televize v pořadu Černé ovce. Nedávno pak zvítězila také v testu ekonomického týdeníku Profit a potvrdila, že je právem hodnocena jako špička ve finančním poradenství v ČR.


Cílem testu týdeníku Profit bylo vyzkoušet služby předních finančně-poradenských společností na českém trhu v oblasti optimalizace zaměstnaneckých benefitů. Autoři testu ocenili nezávislost Fincentra, které jako jediná z oslovených firem nabízí komplexní řešení a „netlačí“ firmu ani její zaměstnance do jednoho konkrétního produktu.
 

Fincentrum obstálo v pořadu Černé Ovce ...

V relativně krátké době jde již o druhé vítězství v testech finančních poradců, které Fincentrum získalo. Přibližně před rokem vybrali poradce Fincentra jako nejlepší na trhu v oblasti finančního poradenství pro spotřebitele redaktoři České televize (pořad Černé ovce vysílaný Českou televizí 10.3.2008).

V testu oslovil vydavatel týdeníku Profit, společnost Stanford, čtyři nejvýznamnější poradenské společnosti na českém trhu: Fincentrum, Partners, AWD Česká republika a OVB Allfinanz. Společnosti měly zadavateli nabídnout optimální a daňově výhodný balíček zaměstnaneckých benefitů, aniž by tušily, že jde o test. Zatímco Fincentrum reagovalo na poptávku klienta již třetí den po obdržení poptávky, některé testované firmy reagovaly takřka o dva měsíce později.

Černé ovce pořadí

Celkové pořadí firem podle kvality poradenství v oblasti zaměstnaneckých benefitů je následující:
1. Finentrum
2. Partners
3. AWD Česká republika
4. OVB Allfinanz

Fincentrum profitu nejenže doručilo klientovi nejlepší nabídku, ale reagovalo na požadavek vydavatelství Stanford také nejrychleji: „E-mail s poptávkou či vyplněný formulář na webu poradců odešel 24. dubna. Už sama reakce oslovených společností byla velmi rozdílná. Jako první se téměř obratem ozvalo Fincentrum (27. dubna), o dva týdny později doručila nabídku firma OVB (11. května). Zbylé dvě oslovené firmy reagovaly daleko později, a to až po několika telefonických i e-mailových urgencích. AWD svou analýzu doručila 8. června, Partners pak až 14. června,“ uvádí v testu finančně-poradenských společností týdeník Profit, který vyšel dne 3.8.2009.

I když je vítězství finančních poradců Fincentrum v tomto testu Profitu zajímavé, ještě zajímavější by bylo udělat nový test v pořadu Černé ovce. Ten byl totiž zaměřen spotřebitelské poradenství, nikoli na zaměstnanecké benefity. Uvidíme, snad se Černé ovce odhodlají po dvou letech k dalšímu testu.

Čtěte také:
- Fincentrum bylo oceněno v rámci pražského kola Vodafone Firma roku 2008
- Fincentrum: Průměrná výše hypotéky v Česku je 1 803 000 Kč
- Fincentrum, a.s. - Finanční poradenství
- Fincentrum a černé ovce: Po pořadu Černé ovce ocenil Fincentrum jako nejlepší také týdeník Profit
- Fincentrum vítězem pořadu Černé ovce
- Fincentrum - černé ovce : Černé ovce i Profit hodnotí finanční poradce společnosti Fincentrum jako nejlepší

Kurzy

Kurzovní lístek: 27.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,310 24,450
USD 23,110 23,290
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články