Fincentrum Banka roku 2010 má vítěze, vyhrála opět Česká spořitelna

10. 11. 2010 – 10:02 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum Banka roku 2010 má vítěze, vyhrála opět Česká spořitelna
Výsledky tak potvrzují, že největší hráči na bankovním trhu stále udržují náskok před menšími konkurenty | zdroj: NašePeníze.cz

Vítězství v ocenění Fincentrum Banka roku 2010 přisoudila odborná porota České spořitelně, na druhém místě se umístila Komerční banka před Raiffeisenbank.

V první trojici vítězných bank se tak oproti loňskému roku nic nezměnilo. Výsledky tak potvrzují, že největší hráči na bankovním trhu stále udržují v oblibě odborníků náskok před menšími konkurenty.

Česká spořitelna obhájila své absolutní vítězství z loňského roku a získala titul Banka roku podruhé v řadě. Odborná porota ocenila především komplexnost a dostupnost služeb, které jsou pro většinu českých klientů velmi důležité. "Česká spořitelna převyšovala v rámci hodnocení letošního roku ostatní banky svou snahou být klientům co nejblíže. Typický český klient je stále konzervativní a je pro něj důležité mít na dosah pobočku banky, kde může v případě potřeby řešit své finanční záležitosti osobně," stojí v hodnocení letošního vítěze.

Důležitá je podle výsledků doprovodného výzkumu názorů klientů také schopnost banky splnit přání klienta, aniž by měl jakékoliv jiné starosti, než sdělit, co potřebuje.

 

Psali jsme: Fincentrum banka roku vybere současné nejlepší banky, pojišťovny a jejich produkty

 

Menší finanční instituce naopak často bodují se svými konkrétními finančními produkty a službami, nebo v dalších kategoriích ocenění.

 

Banka roku 2010

1. Česká spořitelna, a.s.
2. Komerční banka, a.s.
3. Raiffeisenbank a.s.

Banka roku 2009

1. Česká spořitelna, a.s.
2. Komerční banka, a.s.
3. Raiffeisenbank a.s.

Banka roku 2008

1. Raiffeisenbank a.s.
2. Česká spořitelna, a.s.
3. Komerční banka, a.s.

 

Kategorie ocenění Fincentrum Banka roku 2010

 

Nejdůvěryhodnější banka roku

V kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku obhájila v očích veřejnosti své umístění Česká spořitelna před Komerční bankou a Československou obchodní bankou (ČSOB). "Klienti chtějí mít svou banku na očích, dává jim to pocit bezpečí. Možná právě proto vítězí v této kategorii banky, které jsou klientům nejblíže svými pobočkami," spekulují organizátoři soutěže. Pořadí v této kategorii totiž určují sami klienti bank. Že je důvěra veřejnosti v uvedené tři banky oprávněná, potvrzuje nejen stabilita českého bankovního systému, ale také ocenění respektovaného zahraničního časopisu Global Finance, který zařadil první tři banky na nejvyšší příčky přehledu nejbezpečnějších bank ve střední a východní Evropě.

"Kategorie Banka roku a Nejdůvěryhodnější banka roku patří tradičně k těm nejsledovanějším. Fakt, že se podařilo České spořitelně v obou kategoriích obhájit loňské prvenství, si zaslouží úctu a pozornost. Skutečnými inovacemi a rozvojem vztahu se zákazníky se podařilo v průběhu posledních let České spořitelně kompletně změnit image. Prokázala, že také velká banka s vedoucím postavením na trhu může být zároveň dynamická, inovativní a vždy nablízku svým klientům," komentoval výsledky dvou hlavních kategorií Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum, která je generálním partnerem ocenění.

Účet roku 2010

V kategorii Účet roku 2010 obhájila loňské vítězství Raiffeisenbank s eKontem před účtem Genius Optimal od GE Money Bank a mKontem od mBank. Raiffeisenbank podle porotců slaví vítězstvím úspěch se svou strategií "Proč byste nám měli platit za to, že nám svěřujete své peníze". Oproti třetímu mKontu má eKonto výhodu širšího portfolia služeb a zázemí plnohodnotné banky. Mezi eKonto a mKonto se letos vtěsnal účet Genius Optimal, který těží z puncu novinky a zahrnuje zvýhodněné parametry přidružených bankovních produktů.

Hypotéka roku 2010

V kategorii Hypotéka roku 2010 zvítězila Hypoteční banka se svou Hypotékou po webu, která klientovi umožňuje ušetřit nejen čas při získání úvěru, ale také náklady, které by musel v souvislosti s úvěrem vynaložit. Druhé místo obsadila Převratná hypotéka od UniCredit Bank, která navázáním úrokové sazby na cenu peněz na mezibankovním trhu umožňuje klientům získat nižší úrokovou sazbu. Třetím místem ocenila odborná porota Flexibilní hypotéku od Komerční banky, která umožňuje snadno přizpůsobit splátky aktuálním potřebám klienta.

Nejdynamičtější banka roku 2010

Nejdynamičtější bankou roku 2010 pak odborná porota zvolila Raiffeisenbank. Druhé a třetí místo obsadily UniCredit Bank a Komerční banka. Raiffeisenbank v současnosti významně těží z přílivu nových klientů, kteří si zakládají populární eKonto. Klientům letos přinesla Raiffeisenbank především nové možnosti investování a snahu oživit trh spotřebitelských úvěrů. Druhá UniCredit Bank zabodovala především svou Převratnou hypotékou, která sice není svou konstrukcí novinkou na trhu, avšak banka zvolila podle porotců správné načasování zavedení produktu k rozhýbání hypotečního trhu.

"Finanční služby patří mezi odvětví, které zasáhla hospodářská krize nejvíce. V důsledku krize se nevyhnutelně mění regulační modely či řízení rizik bank a je nutno vystoupit ze zažitých stereotypů. Titul Nejdynamičtější banka roku získává každý rok banka, která díky svým neustálým inovacím produktů zlepšuje služby svým klientům. Letos by měla navíc ukázat, že je schopna učinit taková strategická rozhodnutí, která vedou k udržení rozvoje i v náročném období," prohlásila vedoucí partnerka Ernst & Young v České republice Magdalena Souček. Tato společnost je partnerem kategorie Nejdynamičtější banka roku.

Stavební spořitelna roku

Šesté vítězství v řadě získala od odborné poroty mezi stavebními spořitelnami Modrá pyramida stavební spořitelna. Největší předností Modré pyramidy je podle porotců nabídka komplexních produktů ve spolupráci s Komerční bankou. Propracovanou marketingovou kampaní pak dokáže držet Modrá pyramida image přátelské malé stavební spořitelny a přitom nabízet komplexní nabídku všech potřebných finančních produktů ze skupiny KB. Na druhé příčce se umístila největší stavební spořitelna na českém trhu, Českomoravská stavební spořitelna.

Penzijní fond roku

V kategorii Penzijní fond roku obhájil loňské vítězství Allianz penzijní fond. Jako jediný připsal díky své konzervativní strategii investování a bezkonkurenčně nejnižším nákladům za rok 2009 zhodnocení ve výši tři procenta. Na druhém místě skončil Penzijní fond České pojišťovny, třetí se umístil AXA penzijní fond.

Pojišťovna roku

V kategorii Pojišťovna roku nedošlo oproti minulému roku k žádným změnám. První místo obhájila Kooperativa před Českou pojišťovnou a Allianz. Porota jednoznačně ocenila širokou produktovou nabídku, protože všechny tři uvedené pojišťovny patří mezi subjekty s nejširším portfoliem pojistných produktů, kde klient může získat zajištění pro různorodé životní situace. V hlasování odborné poroty se také mohlo promítnout, že Kooperativa ostatní uvedené pojišťovny letos převýšila úspěšnými inovacemi svých produktů.

Životní pojištění roku

Přední příčky v kategorii Životní pojištění roku obsadily moderní variabilní produkty, které umožňují komplexní pokrytí rizik celé rodiny, s minimální spořící složkou. Odborná porota ocenila u těchto produktů návrat ke klasické funkci pojištění – krytí rizik s odklonem od drahého spoření. Vítězné rizikové životní pojištění s dividendou od Uniqa pojišťovny nejenže konstrukcí odpovídá tomuto trendu v oblasti životního pojištění, ale navíc poskytuje jednu z nejnižších cen pro nejčastěji sjednávaná rizik.

Bankéř roku

Bankéřem roku, kterého volí vždy nejvyšší představitelé nominovaných bank, se letos stal Peter Herbert z GE Money Bank.

Banka bez bariér 2010

Novinkou letošního ročníku je vyhlášení kategorie Banka bez bariér 2010. Na zpracování výsledků této kategorie se podílelo Konto Bariéry. V každém ze 14 krajů České republiky hodnotili sami handicapovaní klienti šest největších retailových bank. Handicapovaní spoluobčané hodnotili architektonické bariéry, ale také jednotlivé služby, které jim banky nabízejí. V prvním ročníku této kategorie zvítězila Česká spořitelna, druhé místo obsadila GE Money Bank a na třetím místě skončila Raiffeisenbank.

Pojišťovák roku 2010

Další novinkou letošního ročníku bylo vyhlášení kategorie Pojišťovák roku 2010. Stejně jako v případě Bankéře roku volí Pojišťováka roku sami nejvyšší představitelé pojišťoven nominovaných v kategorii Pojišťovna roku. Vítězství pro letošní rok patří Petru Zapletalovi z Pojišťovny České spořitelny.

Cílem Fincentrum Banka roku 2010 je ocenění služeb a produktů bank působících v České republice. Základním kritériem je zaměření bank na drobnou klientelu. Ocenění se proto neúčastní některé subjekty s bankovní licencí ČNB, jejichž činnost je zaměřena na korporátní sféru nebo privátní bankovnictví. Není však vyloučeno, aby například dceřinná společnost takového subjektu figurovala v jiné kategorii.

O vítězích devíti z dvanácti kategorií rozhoduje odborná porota. Hlasování probíhá korespondenční formou pod notářským dohledem, stejně jako zpracování výsledků. Porota je složena z cca 50 členů - odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích či jinak zainteresováni na výsledcích Ocenění.

Kam dál: Fincentrum Banka roku startuje poprvé bez MasterCardu

Kurzy

Kurzovní lístek: 22.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,120 25,200
USD 23,090 23,190
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články