Fincentrum banka roku: Penzijní fond České pojišťovny v nejlepší trojici penzijních fondů

25. 10. 2009 – 12:53 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum banka roku: Penzijní fond České pojišťovny v nejlepší trojici penzijních fondů
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) se umístil v soutěži Fincentrum Banka roku 2009 v kategorii „penzijní fond“ jako druhý. Potvrdil tak svou pevnou pozici na českém trhu a zároveň se stal nejúspěšnějším penzijním fondem v hodnocení pěti ročníků soutěže Banka roku.


„Jsme dlouhodobě nejúspěšnějším penzijním fondem, neboť jsme v posledních pěti ročnících soutěže třikrát zvítězili a dvakrát nám patřilo druhé místo,“ rekapituloval Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing Penzijního fondu České pojišťovny. “Umístění PFČP mezi třemi nejlepšími dokazuje, že již téměř 1,2 milionu penzijně připojištěných osob vložilo do našich rukou svou důvěru oprávněně,“ doplnil Libor Pergl.

- Fincentrum Banka roku 2009: Bankou roku je Česká spořitelna

Penzijní fond České pojišťovny spravuje aktiva o celkovém objemu 49 miliard korun, což je o poznání více než jeho přímí konkurenti. Lídr na trhu penzijního připojištění opět dokazuje, že konzervativní investiční strategie se v době ekonomické nejistoty ukázala jako krok správným směrem. Vysloužila si přívětivé přijetí u porotců soutěže, stejně jako u zákazníků PFČP.

Napřesrok se Penzijní fond České pojišťovny opět zúčastní klání o penzijní fond roku. Libor Pergl věří, že se PFČP podaří opět dostat do trojice nejlepších: „V PFČP zavádíme nové služby a opatření, která podstatně prohloubí náskok našeho fondu před ostatními hráči na trhu. Nebál bych se pomýšlet na vítězství v příštím ročníku soutěže.“

Obdobný úspěch zaznamenala i mateřská společnost Česká pojišťovna, která získala v letošním ročníku druhé místo v kategorii Pojišťovna roku. V posledních šesti letech trvání soutěže je tak nejlépe hodnocenou pojišťovnou, má čtyři vítězství a dvě stříbrné pozice.

Soutěž Fincentrum Banka roku, která hodnotí výkonnost a důvěryhodnost finančních a bankovních produktů na českém trhu, probíhá již od roku 2002. Padesát odborníků z korporátní, akademické, politické, bankovní a finanční sféry hodnotí kvalitu nominovaných finančních služeb. Soutěž tak pomáhá zákazníkům zlepšit jejich orientaci ve finančních službách.

Kurzy

Kurzovní lístek: 28.11.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,230 24,350
USD 21,940 22,120
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články