Fincentrum Banka roku startuje poprvé bez MasterCardu

14. 10. 2009 – 8:46 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum Banka roku startuje poprvé bez MasterCardu
Foto: Fincentrum | zdroj: NašePeníze.cz

Prestižní ocenění Banka roku poprvé v historii startuje s novým generálním partnerem, společností Fincentrum. Ta je sesterskou spelečností pořádající společnosti Fincentrum média. Novinkou ocenění je, že jej poprvé v historii bude přenášet Česká televize.


Důvodem výměny generálního partnera byla podle organizátorů , společnosti Fincentrum media snaha společnosti MasterCard Europe měnit na poslední chvíli podmínky partnerství poté, kdy do ní přišel nový šéf.

„Společnost MasterCard Europe byla dlouhodobým partnerem, který zejména prostřednictvím Jána Čarného, úspěšného ředitele české a slovenské pobočky, přispěl k rozvoji ocenění,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění. Na přelomu září a října ale chtěla firma pod novým ředitelem otevřít již dohodnuté podmínky spolupráce. „Fakt, že firma naléhala na podstatnou změnu podmínek partnerství jen čtyři týdny před vyhlášením výsledků ocenění, zásadním způsobem ohrožoval přípravu a zdárný průběh letošního ročníku,“ oznámil Petr Stuchlík, generální ředitel společnosti Fincentrum a předseda organizačního výboru ocenění ocenění Banka roku.

Náklady na pořádání soutěže se odhadují asi na 20 milionů korun ročně. Podle informací deníku E15 chtěla společnost MasterCard svůj příspěvek stlačit pod jeden milion korun.Fincentrum předpokládá, že spojení se soutěží se mu přesto vyplatí, očekává od něj především posílení své značky a také vztahů s finančními institucemi.

Společnost Fincentrum je jedním z leadrů finančního poradenství na českém a slovenském trhu.

Výsledky letošního ročníku Banky roku budou vyhlášeny přesně za týden.

- Fincentrum a MasterCard Europe odstartovaly osmý ročník prestižního ocenění MasterCard Banka roku

Cílem ocenění Fincentrum Banka roku je ocenění služeb a produktů finančních institucí působících v ČR. Základním kritériem je přitom zaměření na drobnou klientelu. Ocenění Fincentrum Banka roku je každoročně pořádáno pod záštitou Ministerstva financí České republiky.

Ocenění se neúčastní některé subjekty s bankovní licencí ČNB, jejichž činnost je zaměřena na korporátní sféru nebo privátní bankovnictví. Není však vyloučeno, aby například dceřinná společnost takového subjektu figurovala v jiné kategorii.

O vítězích deseti z dvanácti kategorií rozhoduje odborná porota. Hlasování probíhá korespondenční formou pod notářským dohledem, stejně jako zpracování výsledků. Porota je složena z cca 50 členů - odborníků z finanční oblasti, sféry bankovnictví, státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i zástupců předních korporací v České republice. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích či jinak zainteresováni na výsledcích Ocenění.


Předchozí ročníky

2008
   1. Raiffeisenbank a.s.
   2. Česká spořitelna, a.s.
   3. Komerční banka, a.s.

2007
   1. Komerční banka, a.s.
   2. Česká spořitelna, a.s.
   3. Raiffeisenbank a.s.

Kurzy

Kurzovní lístek: 26.9.2023 Exchange s.r.o.

EUR 24,280 24,400
USD 22,850 23,030
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články