Fincentrum banka roku vybere současné nejlepší banky, pojišťovny a jejich produkty

12. 10. 2010 – 10:25 | Banky | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum banka roku vybere současné nejlepší banky, pojišťovny a jejich produkty
Společně s hodnocením poroty odstartoval výzkum veřejného mínění českých spotřebitelů prováděný renomovanou agenturou STEM/MARK, Foto: Fincentrum | zdroj: NašePeníze.cz

Devátý ročník respektovaného ocenění domácích finančních institucí a jejich produktů odstartoval. Sedmdesát porotců obdrželo podklady pro hlasování o vítězích sedmi z celkem dvanácti kategorií.

Jednou z novinek letošního ročníku je vyhlášení Banky bez bariér 2010, kterou vyberou sami hendikepovaní klienti domácích finančních institucí.

Fincentrum Banka roku je nejznámějším hodnocením finančních produktů v ČR. Jedinečná kombinace hlasování odborné poroty a široké veřejnosti, nejstarší tradice na českém trhu, ale i respekt ocenění ze strany finančních institucí dělají z Fincentrum Banky roku výjimečnou událost na českém trhu finančních služeb pro drobnou klientelu.

 

TIP: Fincentrum Banka roku startuje poprvé bez MasterCardu

 

„Změna v potřebách a preferencích klientů způsobená přetrvávající ekonomickou krizí přiměla domácí finanční instituce představit celou řadu produktových inovací. Cílem ocenění Fincentrum Banka roku je přinést široké veřejnosti nezávislé hodnocení nejlepších produktů a finančních institucí očima odborné poroty a pomoci tak spotřebitelům vybrat pro své finanční záležitosti toho správného partnera,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění Fincentrum Banka roku.

V letošním roce vyhlásí Fincentrum společně s dalšími partnery ocenění vítěze dvou nových kategorií: Pojišťováka roku 2010 (kategorie je obdobou Bankéře roku, rovněž zde je vybírán samotnými řediteli pojišťoven ten, který je v daném roce podle jejich názoru nejúspěšnější) a Banku bez bariér 2010. V této kategorii, která je vyhlášena ve spolupráci s Kontem Bariéry, je nominováno 7 největších retailových bank v ČR. „Vítěznou banku vyberou handicapovaní klienti finančních institucí na základě dotazníků, které jsou zpracovány v každém krajském městě ČR,“ doplnil Petr Stuchlík.

Tuzemské banky a pojišťovny odevzdaly podklady pro hodnocení odborné poroty v polovině letošního září. Po zpracování vstupních informací do jednotné formy byly podklady rozeslány v tištěné formě sedmdesáti porotcům. Zpracování korespondenčních odpovědí probíhá pravidelně pod notářským dohledem.

„Porota je nominována tak, aby v ní byli zastoupeni nejen odborníci z finanční oblasti, ale i každodenní uživatelé finančních služeb ze státní správy, akademické a politické sféry a v neposlední řadě i odborných médií. Žádný z porotců není zaměstnán v hodnocených institucích či jinak zainteresováni na výsledcích ocenění,“ doplnil Petr Stuchlík.

Společně s hodnocením poroty odstartoval výzkum veřejného mínění českých spotřebitelů prováděný renomovanou agenturou STEM/MARK. Výzkum veřejného mínění odlišuje Fincentrum Banku roku od některých jiných hodnocení českého finančního sektoru – jde o jediný způsob, jak objektivně zvolit tu nejdůvěryhodnější banku v ČR. Hlasování probíhá formou dotazování napříč celou Českou republikou na reprezentativním vzorku obyvatel.

Slavnostní vyhlášení výsledků ocenění Fincentrum Banka roku 2010 se uskuteční ve středu 10. listopadu 2010 ve 20 hodin. Stejně jako v předešlých ročnících převzal záštitu nad nejvýznamnějším tuzemským oceněním ve finančním sektoru ministr financí České republiky.


Kategorie ocenění Fincentrum Banka roku 2010

 

Ocenění Fincentrum Banka roku 2010 má 6 hlavních vítězů v kategoriích Banka roku 2010, Nejdůvěryhodnější banka roku 2010 (v této kategorii rozhoduje o vítězi názor veřejnosti), Nejdynamičtější banka roku 2010, Bankéř roku 2010, Pojišťovák roku 2010 a Banka bez bariér 2010:

Banka roku 2010

Hlavní cena odborné poroty, vyhlašuje ji generální partner, společnost Fincentrum. Cenu získá ta nominovaná banka, kterou odborná porota považuje za nejlepší banku roku 2010.

Nejdynamičtější banka roku 2010 ("Skokan roku")

Zvláštní cena odborné poroty. Cenu získá ta banka, která podle názoru odborné poroty vykázala v průběhu roku 2010 nejvýraznější zlepšení ve svých službách a produktech.

Nejdůvěryhodnější banka roku 2010

Hlavní cena široké veřejnosti. Cenu získá ta nominovaná banka, kterou hlasující veřejnost považuje za nejdůvěryhodnější na základě výzkumu renomované agentury STEM/MARK.

Bankéř roku 2010

Oceněním nejlepšího bankéře v ČR. Nominováno je 17 zástupců bank nominovaných v hlavní kategorii. Cenu získá bankéř, kterého volí ze svého středu sami nejvyšší představitelé nominovaných bank.

Pojišťovák roku 2010

Ocenění nejlepšího generálního ředitele pojišťovny v České republice. Nominováno je 19 zástupců pojišťoven nominovaných v kategoriích zaměřených na pojišťovny. Cenu získá generální ředitel pojišťovny, kterého volí ze svého středu sami nejvyšší představitelé nominovaných pojišťoven.

Banka bez bariér 2010

Nominováno je 7 největších retailových bank. Kateorie je vyhlašována ve spolupráci s Kontem Bariéry. Vítěznou banku vybírají handicapovaní spoluobčasné. Banky hodnotí na základě dotazníku v každém krajském městě ČR.

 

Nejatraktivnější bankovní a pojišťovací produkty jsou tradičně oceněny v šesti produktových kategoriích. Vyhlášeny jsou následující produkty:

Účet roku 2010

Hypotéka roku 2010

Stavební spořitelna roku 2010

Penzijní fond roku 2010

Pojišťovna roku 2010

Životní pojištění roku 2010

 

Výsledky loňského ocenění: Fincentrum Banka roku 2009: Bankou roku je Česká spořitelna

Kurzy

Kurzovní lístek: 16.7.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,240 25,360
USD 23,250 23,430
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články