Fincentrum se stalo v roce 2009 nejrychleji rostoucí společností v oboru finančního poradenství v ČR

- Tiskové zprávy autor: Redakce NašePeníze.cz

Skupina Fincentrum dokázala navzdory ekonomické recesi zvýšit v roce 2009 v ČR a na Slovensku meziročně obrat o 52 %. Celoroční příjmy dosáhly 502 mil. korun (oproti 330 mil. Kč v roce 2008). V roce 2010 by měl obrat skupiny překročit 750 mil. Kč.

Placeholder

Placeholder,zdroj: Archiv


„Díky velmi dobrému závěru roku 2009 se podařilo poradcům Fincentra překročit ambiciózní plánovaný obrat ve výši 450 mil. korun o více než 50 mil. korun. Prostřednictvím investic do rozvoje poradenské sítě v Čechách a na Slovensku bychom v roce 2010 rádi pokračovali v dynamickém růstu a dosáhli obratu na úrovni 750 mil. korun,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

 

Fincentrum roste rychle a zdravě

 

Fincentrum si nadále drží pozici jednoho z nejvýznamnějších zprostředkovatelů hypoték v České republice a na Slovensku. Za celý rok 2009 zprostředkovali poradci Fincentra v obou zemích takřka 2 800 hypotečních úvěrů v objemu přesahujícím 4,6 miliardy Kč (meziroční růst o 9,9 %).

 

Fincentrum získává posily

 

V roce 2009 do společnosti Fincentrum přešly významné poradenské skupiny ze společností AWD či OVB, a to jak v Česku (ředitelství Stanislava Dostála), tak i na Slovensku (ředitelství Andreje Tatíka). „Pro budoucnost Fincentra je důležité, že růst tažený externími příchody jde ruku v ruce s růstem interním, tedy rozvojem stávající sítě. Jejich přínos k růstu Fincentra byl v roce 2009 prakticky 50:50,“ uvedl Petr Stuchlík.

 

Kvalita je ve Fincentru důležitá

 

Kvalitu poradenství Fincentra podtrhlo vítězství v nezávislém testu týdeníku Profit v srpnu letošního roku, jehož cílem bylo vyzkoušet služby předních finančně-poradenských společností na českém trhu v oblasti optimalizace zaměstnaneckých výhod. V krátké době jde již o druhé vítězství v testech finančních poradců, které Fincentrum získalo - v březnu 2008 vybrali poradce Fincentra jako nejlepší na trhu v oblasti finančního poradenství pro spotřebitele redaktoři České televize (pořad Černé ovce vysílaný 10. 3. 2008).

Tagy: firmy Finanční poradenství fincentrum černé ovce