Fincentrum vyrostlo v prvním pololetí letošního roku o 25 % na 488,2 mil. korun

20. 9. 2011 – 14:23 | Tiskové zprávy | Redakce NašePeníze.cz | Diskuze:

Fincentrum vyrostlo v prvním pololetí letošního roku o 25 % na 488,2 mil. korun
Placeholder | zdroj: tisková zpráva

Skupina Fincentrum potvrdila pozici přední finančně-poradenské společnosti na českém a slovenském trhu.

V České republice patří Fincentrum i nadále k nejvýznamnějším zprostředkovatelům úvěrů na bydlení – pro tuzemské banky sjednali poradci Fincentra hypotéky a úvěry na bydlení v objemu více než 4 miliardy Kč.

Řádově 1200 aktivních finančních poradců uzavřelo jménem společnosti Fincentrum v České republice téměř 60 tisíc smluv k nejrůznějším finančním produktům.

„Aktuální podmínky na českém trhu jsou pro finanční poradce skutečnou výzvou. Ve světle omezování výhodnosti stavebního spoření, velmi pomalu se rýsující penzijní reformy i připravovaných změn regulace finančního poradenství hodnotím výsledky Fincentra jako velmi dobré,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Fincentrum patří v ČR dlouhodobě k nejvýznamnějším zprostředkovatelům úvěrů na bydlení. V prvním pololetí 2011 zprostředkovali poradci Fincentra více než 3 tisíce úvěrů v objemu přesahujícím 4 miliardy korun (meziroční nárůst počtu uzavřených úvěrových smluv o 66 %, objemu o přibližně 78 %).

„Díky pozvolnému obnovení důvěry spotřebitelů ve finanční sektor po odeznění finanční krize zaznamenáváme opětovný nárůst chuti spotřebitelů o investiční produkty. Počet uzavřených smluv v oblasti investic volných finančních prostředků v prvním pololetí vzrostl o 176 %,“ doplnil Petr Stuchlík.

Na Slovensku zaznamenalo Fincentrum meziročně nárůst obratu o 63 % na 3,36 mil. EUR. Řádově 450 aktivních finančních poradců zde uzavřelo více než 13 tisíc smluv o finančních produktech, což představuje meziroční nárůst o 90 %.

Auditorem výsledků hospodaření společnosti Fincentrum a.s. je PricewaterhouseCoopers Česká republika.

Kurzy

Kurzovní lístek: 2.3.2024 Exchange s.r.o.

EUR 25,260 25,340
USD 23,310 23,410
Kurzovní kalkulačka

Více měn / Porovnání kurzů bank / Europlatby zdarma

Nejnovější články