Fincentrum zvýšilo v roce 2010 obrat na 867,7 milionu korun

- Tiskové zprávy autor: Redakce NašePeníze.cz

Skupina Fincentrum dokázala navzdory složité ekonomické situaci v ČR a na Slovensku zvýšit v roce 2010 obrat o 66,5 % na 867,7 milionu korun.

Placeholder

Placeholder , zdroj: Tisková zpráva

Důraz na kvalitu poradenství oceněný několika nezávislými testy přispěl k posílení pozice jedné ze tří největších poradenských firem v ČR i na Slovensku.

V České republice vzrostl obrat meziročně o 56 % na 753,6 mil. korun. Více než 1 200 aktivních finančních poradců uzavřelo v České republice více než 94 tisíc smluv k nejrůznějším finančním produktům. Fincentrum patřilo také k nejvýznamnějším zprostředkovatelům hypotečních úvěrů - poradci pomohli klientům Fincentra k více než 3,5 tisícům hypotečních úvěrů v objemu 5,99 miliardy korun. V meziročním vyjádření vzrostl objem zprostředkovaných hypoték o 87 %, jejich počet se zdvojnásobil. Fincentrum obhájilo pozici nejrychleji rostoucí společnosti v oboru finančního poradenství na českém trhu.

 

TIP: Fincentrum je první finančně-poradenskou firmou v žebříčku 100 nejlepších firem v ČR


Na Slovensku Fincentrum meziročně ztrojnásobilo obrat na 4,52 mil. EUR. 450 aktivních finančních poradců zde uzavřelo 20 590 smluv o finančních produktech, což představuje meziroční nárůst o 170 %. Fincentrum zprostředkovalo 1 800 úvěrů na bydlení v objemu přesahujícím 104 mil. EUR. Po čtyřech letech od vstupu na slovenský trh je Fincentrum jasnou trojkou v oboru finančního poradenství a výrazně snižuje historický náskok konkurentů v oblasti dosaženého obratu.

„Poradci Fincentra dokázali využít oživení zájmu spotřebitelů o kvalitní finanční poradenství. Velmi úspěšný rok jsme zaznamenali nejen v oblasti financování bydlení, ale také v oblasti investic volných finančních prostředků. Pro rok 2011 proto můžeme právem očekávat dosažení obratu ve výši 1,1 miliardy korun,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Fincentrum.

Po testech České televize a ekonomického týdeníku Profit předčilo Fincentrum konkurenci také v roce 2010, a to v testech Mystery Shopper odborného magazínu FP-finanční poradce. V prestiční soutěži Českých 100 nejlepších se umístilo Fincentrum na 65. místě. Je to vůbec poprvé v historii tohoto ocenění, kdy se mezi 100 nejlepších firem dostala společnost z oboru finančního poradenství.

Audit výsledků hospodaření Fincentra provedla společnost PricewaterhouseCoopers Česká republika.
 

Tagy: firmy fincentrum obrat